Aktinidia pstrolistna Dr Szymanowski. Mini kiwi Aktinidia pstrolistna Dr Szymanowski. Mini kiwi

Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski' - Actinidia kolomikta 2,5L

Indeks: Actinidia arguta

24,00 zł
Brutto

Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski' - Actinidia kolomikta 2,5L

Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski' to roślina, która nie tylko cieszy smakiem owoców, ale także zachwyca pięknem kwiatów i liści. Pamiętaj o zapewnieniu jej odpowiednich warunków uprawy, a w zamian będziesz mógł cieszyć się niezwykłą ozdobą ogrodu i smacznymi plonami.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Aktinidia pstrolistna Dr Szymanowski. Mini kiwi

Opis:
Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski' to wyjątkowa odmiana kiwi, łącząca w sobie piękne pstrolistne liście, efektowne kwiaty i smaczne owoce. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis dotyczący wzrostu, kwiatów, owoców, liści, uprawy i zastosowania tej rośliny:

Wzrost:

 • 'Dr Szymanowski' osiąga średnią wysokość w zakresie od 300 do 400 centymetrów.
 • Roślina rozwija się szeroko, tworząc gęste, pnące się pędy, co nadaje jej bujny i okazały wygląd.

Kwiaty:

 • Kwiaty aktinidii 'Dr Szymanowski' są małe, kremowe, zebrane w efektowne kwiatostany. Pojawiają się w okresie wiosennym, dodając uroku ogrodowi.

Owoce:

 • Owoce tej odmiany kiwi są smaczne i charakteryzują się zielonym miąższem. Dojrzewają w okresie letnim, oferując unikalny smak przypominający tradycyjne kiwi.

Liście:

 • Pstrolistne liście są głównym atutem tej odmiany. Charakteryzują się różnobarwnym wzorem, obejmującym odcienie białego, zielonego i różowego, nadając roślinie niezwykły wygląd.

Uprawa:

 • Stanowisko: Odmiana ta najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest odporna na mróz, co sprawia, że może być uprawiana w różnych strefach klimatycznych.
 • Gleba: Preferuje żyzne, przepuszczalne gleby o umiarkowanej wilgotności. Dodatek kompostu poprawi strukturę gleby i dostarczy niezbędnych składników odżywczych.
 • Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza w okresach suszy, pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność gleby.
 • Przycinanie: Stosowanie umiarkowanego przycinania pomoże w kontrolowaniu wzrostu rośliny, usuwaniu martwych pędów i nadaniu jej estetycznego kształtu.

Zastosowanie:

 • Owoce jadalne: Owoce 'Dr Szymanowski' są smaczne i doskonale nadają się do spożycia na surowo, dodawania do deserów czy wytwarzania soków.
 • Roślina dekoracyjna: Nietypowy pstrolistny liść nadaje roślinie unikalny charakter, dzięki czemu 'Dr Szymanowski' doskonale sprawdzi się jako ozdoba ogrodu.
 • Pnącze ozdobne: Bujny wzrost i okazała szerokość czynią tę odmianę idealnym pnączem do pokrywania pergoli, altan czy ogrodzeń, dodając uroku i struktury ogrodowi.
 • Sadzenie w ogrodach owocowych: 'Dr Szymanowski' może stanowić interesującą alternatywę dla tradycyjnych odmian kiwi w ogrodach owocowych, zwłaszcza dla tych, którzy poszukują rośliny o dekoracyjnych cechach i smacznych owocach.
Ak.
Actinidia arguta
9 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 3m do 5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
maj
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Dżemy
Owoce do spożycia na surowo
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )
Pora owocowania
Sierpień

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: