Aktinidia ostrolistna 'Weiki' - Actinidia arguta 2,5L

Indeks: Actinidia arguta

24,00 zł
Brutto

Aktinidia ostrolistna 'Weiki' - Mini Kiwi 2,5L

Aktinidia ostrolistna 'Weiki' to roślina, która łączy w sobie walory smakowe z dekoracyjnymi cechami. Jej samopylność sprawia, że jest łatwa w uprawie, a prawidłowa pielęgnacja, odpowiednie warunki uprawy i regularne podlewanie przyczynią się do zdrowego wzrostu i obfitego owocowania.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Aktinidia ostrolistna 'Weiki' - Actinidia arguta 2,5L

Opis:

Aktinidia ostrolistna 'Weiki', znana również jako kiwi Issai, to interesująca odmiana kiwi o samopylności, co oznacza, że ​​może owocować bez konieczności posiadania rośliny męskiej w pobliżu. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis dotyczący wzrostu, uprawy i zastosowania tej rośliny:

Wzrost:

  • Aktinidia ostrolistna 'Weiki' osiąga średnią wysokość w zakresie od 3 do 4 metrów, tworząc mocne, pnące się pędy.
  • Roślina ta rozwija się w formie bujnego krzewu, a jej pędy są zdolne do wspinania się, co sprawia, że jest doskonała do ozdabiania pergoli, altan czy ogrodzeń.

Uprawa:

  • Stanowisko: 'Weiki' rośnie najlepiej na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest stosunkowo odporna na mróz, co sprawia, że może być uprawiana w różnych strefach klimatycznych.
  • Gleba: Preferuje żyzne, przepuszczalne gleby o umiarkowanej wilgotności. Dodatek kompostu może poprawić strukturę gleby i dostarczyć składników odżywczych.
  • Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza w okresach suszy, jest ważne, aby utrzymać odpowiednią wilgotność gleby.
  • Przycinanie: Przycinanie może być stosowane do kontrolowania wzrostu rośliny, usuwania martwych pędów i kształtowania jej formy.

Zastosowanie:

  • Owoce jadalne: Owoce 'Weiki' są jadalne, o zielonym miąższu i smaku przypominającym tradycyjne kiwi. Nadają się do spożycia na surowo, dodawania do deserów czy wytwarzania soków.
  • Roślina dekoracyjna: Liście i kwiaty aktinidii 'Weiki' są atrakcyjne wizualnie i mogą stanowić ozdobę ogrodu, zwłaszcza w okresie wegetacyjnym.
  • Pnącze ozdobne: Doskonale sprawdza się jako roślina pnąca do pokrywania różnych konstrukcji ogrodowych, nadając im estetyczny wygląd.
  • Sadzenie w ogrodach owocowych: Może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnych odmian kiwi w ogrodach owocowych, zwłaszcza dla tych, którzy cenią samopylność.
Ak.

Actinidia arguta
18 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 5m do 10m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Próchniczna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Dżemy
Owoce do spożycia na surowo
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: