Aktinidia ostrolistna 'Geneva' - Actinidia arguta 2,5L

Indeks: Actinidia arguta

24,00 zł
Brutto

Aktinidia ostrolistna 'Geneva' - Actinidia arguta 2,5L

Aktinidia ostrolistna 'Geneva' to roślina, która łączy walory dekoracyjne z praktycznym aspektem owoców jadalnych. Prawidłowa pielęgnacja, regularne podlewanie i odpowiednie warunki uprawy przyczynią się do zdrowego wzrostu i owocowania tej interesującej rośliny.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Aktinidia ostrolistna 'Geneva' - Actinidia arguta 2,5L

Opis:

Aktinidia ostrolistna 'Geneva', znana również jako kiwi ostrolistne, to owocowa roślina pnąca o oryginalnych liściach i smacznych owocach. Roślina ta charakteryzuje się ząbkowanymi, ostro zakończonymi liśćmi, które nadają jej niepowtarzalny wygląd. Kwiaty aktinidii są małe, białe, a owoce są jadalne, podobne do klasycznego kiwi, ale z wyjątkowym smakiem.

Uprawa:

  • Stanowisko: Aktinidia ostrolistna 'Geneva' najlepiej rośnie na słonecznych lub lekko zacienionych stanowiskach.
  • Gleba: Preferuje żyzną, przepuszczalną glebę o umiarkowanej wilgotności. Dodatek kompostu może poprawić strukturę gleby.
  • Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza w okresach suszy, jest istotne, aby zapewnić roślinie odpowiednią ilość wody.
  • Przycinanie: Aktinidia może wymagać przycinania, szczególnie jeśli rośnie na wspornikach. Ograniczenie długich pędów może pomóc w kontrolowaniu wzrostu.
  • Podpora: Zapewnienie roślinie podpory czy siatki pomaga w jej pionowym wzroście.

Zastosowanie:

  • Owoce jadalne: Owoce aktinidii ostrolistnej 'Geneva' są jadalne i bogate w witaminę C. Można je spożywać na surowo, dodawać do deserów czy wytwarzać soki.
  • Roślina ozdobna: Ząbkowane liście sprawiają, że aktinidia 'Geneva' jest atrakcyjną rośliną ozdobną, zwłaszcza w okresie wegetacyjnym.
  • Pnącze dekoracyjne: Pnące pędy sprawiają, że aktinidia nadaje się do wspinania się po pergolach, ścianach czy ogrodzeniach.
  • Sadzenie w ogrodach owocowych: Jest doskonałą rośliną do sadzenia w ogrodach owocowych, zwłaszcza dla tych, którzy szukają alternatywnych gatunków kiwi.
Ak.

Actinidia arguta

Opis

Domyślna wysokość
od 5m do 10m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Dżemy
Ogrody przydomowe
Owoce do spożycia na surowo
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Mrozoodporność
5A ( od –28,9 °C do –26,1 °C )
Pora owocowania
Październik
Wrzesień

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: