Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' sadzonki mini kiwi Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' sadzonki mini kiwi

Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' - Actinidia arguta 2L

Indeks: Actinidia arguta

24,00 zł
Brutto

Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' - Actinidia arguta 2L

Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' to roślina, która wyróżnia się nie tylko smacznymi owocami, ale także imponującym wzrostem i dekoracyjnym wyglądem. Prawidłowa pielęgnacja, odpowiednie warunki uprawy i regularne podlewanie przyczynią się do zdrowego wzrostu i obfitego owocowania tej imponującej odmiany kiwi.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Aktinidia ostrolistna 'Jumbo', Mini Kiwi - Actinidia arguta 2L

Opis:

Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' to wyjątkowa odmiana kiwi, charakteryzująca się imponującym wzrostem, dużymi owocami i dekoracyjnymi cechami. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis dotyczący wzrostu, uprawy i zastosowania tej rośliny:

Wzrost:

Aktinidia ostrolistna 'Jumbo' osiąga znacznie większą wysokość w porównaniu do niektórych innych odmian kiwi, mogąc wzrosnąć nawet do 7 metrów. Roślina ta rozwija się w formie silnego pnącza, tworząc gęste, zdrowe pędy, które mogą być wykorzystywane do pokrywania pergoli, altan czy ogrodzeń.

Uprawa:

Stanowisko: 'Jumbo' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Dobrze rozwija się w umiarkowanie ciepłych klimatach.

Gleba: Preferuje żyzne, przepuszczalne gleby o umiarkowanej wilgotności. Dodatek kompostu może poprawić strukturę gleby i dostarczyć dodatkowych składników odżywczych.

Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza w okresach suszy, jest ważne, aby utrzymać odpowiednią wilgotność gleby.

Przycinanie: Przycinanie może być stosowane do kontrolowania wzrostu, usuwania martwych pędów i kształtowania rośliny w sposób estetyczny.

Zastosowanie: Owoce jadalne: Owoce 'Jumbo' są większe niż w przypadku niektórych innych odmian kiwi, o zielonym miąższu i charakterystycznym smaku. Idealne do spożycia na surowo, w sałatkach owocowych czy do wytwarzania soków.

Roślina dekoracyjna: Liście i kwiaty aktinidii 'Jumbo' nadają się doskonale jako ozdoba ogrodu, tworząc bujną zasłonę zielonych liści.

Pnącze ozdobne: Doskonale sprawdza się jako roślina pnąca do pokrywania różnych konstrukcji ogrodowych, takich jak pergole czy altany.

Sadzenie w ogrodach owocowych: Może stanowić atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych odmian kiwi w ogrodach owocowych, zwłaszcza dla tych, którzy szukają większych owoców.

Ak.

Actinidia arguta

Opis

Domyślna wysokość
od 5m do 10m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Dżemy
Owoce do spożycia na surowo
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )
Pora owocowania
Październik
Kolor owoców
Żółtozielone

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: