Aktinidia ostrolistna 'Ken's Red'- Actinidia arguta 2,5L

Indeks: Actinidia arguta

24,00 zł
Brutto

Aktinidia ostrolistna 'Ken's Red'- Actinidia arguta 2,5L

Aktinidia ostrolistna 'Ken's Red' to roślina, która łączy w sobie walory smakowe z estetyką ogrodową. Jej intensywnie czerwone owoce stanowią nietypową atrakcję w ogrodzie, a prawidłowa pielęgnacja, odpowiednie warunki uprawy i regularne podlewanie przyczynią się do zdrowego wzrostu i obfitego owocowania.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Aktinidia ostrolistna 'Ken's Red'- Actinidia arguta 2,5L

Opis:

Aktinidia ostrolistna 'Ken's Red' to fascynująca odmiana kiwi, wyróżniająca się zarówno intensywnie czerwonym kolorem owoców, jak i dekoracyjnymi cechami rośliny. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis dotyczący wzrostu, uprawy i zastosowania tej rośliny:

Wzrost:

  • Aktinidia ostrolistna 'Ken's Red' osiąga średnią wysokość w zakresie od 3 do 4 metrów, tworząc silne, pnące się pędy.
  • Roślina ta rozwija się w formie bujnego krzewu, a jej pędy są zdolne do wspinania się, co sprawia, że jest idealna do ozdabiania pergoli, altan czy ogrodzeń.

Uprawa:

  • Stanowisko: 'Ken's Red' rośnie najlepiej na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. W umiarkowanie ciepłych klimatach może rozwijać się z powodzeniem.
  • Gleba: Preferuje żyzne, przepuszczalne gleby o umiarkowanej wilgotności. Dodatek kompostu może poprawić strukturę gleby i dostarczyć składników odżywczych.
  • Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza w okresach suszy, jest ważne, aby utrzymać odpowiednią wilgotność gleby.
  • Przycinanie: Przycinanie może być stosowane do kontrolowania wzrostu rośliny, usuwania martwych pędów i kształtowania jej formy.

Zastosowanie:

  • Owoce jadalne: Owoce 'Ken's Red' wyróżniają się intensywnym, czerwonym kolorem miąższu. Są one jadalne, o smaku podobnym do tradycyjnego kiwi. Doskonałe do spożycia na surowo, w sałatkach owocowych czy do przygotowywania soków.
  • Roślina dekoracyjna: Liście i kwiaty aktinidii 'Ken's Red' nadają się doskonale jako element ozdobny ogrodu, zwłaszcza w okresie wegetacyjnym.
  • Pnącze ozdobne: Doskonale sprawdza się jako roślina pnąca do pokrywania różnych konstrukcji ogrodowych, nadając im atrakcyjny wygląd.
  • Sadzenie w ogrodach owocowych: Może stanowić interesującą alternatywę dla tradycyjnych odmian kiwi w ogrodach owocowych, zwłaszcza dla tych, którzy poszukują owoców o nietypowym kolorze.
Ak.

Actinidia arguta

Opis

Domyślna wysokość
od 5m do 10m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
maj
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Próchniczna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Dżemy
Owoce do spożycia na surowo
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )
Pora owocowania
Październik
Wrzesień
Kolor owoców
Żółtozielone

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: