Aranżacja ogrodowa. Ogniste akcenty i elegancja

Aranżacja ogrodowa. Ogniste akcenty i elegancja

W naszym wirtualnym ogrodzie "Ogrodowe Rośliny" wita Was dzisiaj aranżacja, która łączy w sobie siłę ognistych kolorów z subtelną elegancją. Jest to przykład, jak za pomocą kilku gatunków roślin można stworzyć kompozycję, która przyciąga wzrok i ożywia przestrzeń ogrodową przez cały sezon.

Jak wygląda Twój ogród zimą?

Jak wygląda Twój ogród zimą?

Bądźmy szczerzy, ogrody o tej porze roku nie wyglądają najlepiej. Patrzenie przez okno w tym okresie nie sprawia nam wiele przyjemności. Ogród zazwyczaj wygląda na goły, zaniedbany, pozbawiony kolorów i nie ma w nim nic, co mogłoby nas zwabić na przenikliwy chłód. Ale... istnieją sposoby ja ożywić nasze ulubione miejsce zimą. Naszym sposobem są rośliny zimozielone i trawy.

Pigwowiec. Właściwości zdrowotne i przepisy

Pigwowiec. Właściwości zdrowotne i przepisy

Pigwowiec to krzew o okazałych, jadalnych owocach w kolorze złocisto żółtym, a w okresie kwitnienia prezentuje piękne, duże kwiaty w kolorze różowym (łososiowym). Oprócz walorów dekoracyjnych, pigwowiec jest także cenny ze względu na swoje owoce, które są bogate w witaminę C, pektyny, karotenoidy i przeciwutleniacze. Poznaj kilka ciekawych przepisów na przetwory z owoców pigwowca.

Jakie prace powinniśmy wykonać w kwietniu w ogrodzie?

Jakie prace powinniśmy wykonać w kwietniu w ogrodzie?

Wiosna w ogrodzie - kwiecień Kwiecień to miesiąc, w którym w ogrodzie zaczyna się intensywna praca po zimowej przerwie. W trakcie wiosennych porządków należy uprzątnąć resztki roślinne, gałęzie, liście i inne odpadki, które pojawiły się na trawniku i rabatach w trakcie zimy. Wczesna wiosna to dobry moment na zwalczanie chwastów, zanim zaczną się intensywnie rozwijać i zdominują ogród. Podpowiadamy jakie prace warto warto wykonać w ogrodzie w kwietniu oraz jakie rośliny warto sadzić w tym...

Rośliny cieniolubne w ogrodzie – jakie kwiaty, krzewy i byliny

Rośliny cieniolubne w ogrodzie – jakie kwiaty, krzewy i byliny

Wybierając rośliny do zacienionego miejsca, należy zwrócić uwagę na ich preferencje świetlne. Niektóre gatunki roślin znoszą cień całkowity, podczas gdy inne wymagają pewnej ilości światła. Należy też pamiętać o innych wymaganiach roślin, takich jak wilgotność gleby i temperatura.

Trawy ozdobne w ogrodzie, na tarasie, na balkonie.

Trawy ozdobne w ogrodzie, na tarasie, na balkonie.

Trawy ozdobne są mało wymagające, wytrzymałe, ale przede wszystkim są piękne. Wprowadzając ruch, teksturę i dramaturgię do ogrodów wszystkich stylów przez cały rok. Mogą być wplatane w granice działki, sadzone jako główna ozdoba w centralnym miejscu ogrodu, rozrzucone w żwirowych rabatach i sadzone w donicach. Łatwe w uprawie, wymagające niewielkiej opieki i dostępne w wielu pięknych kształtach, rozmiarach i stylach. Są idealne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych ogrodników.