Ambrowiec amerykański 'Lane Roberts' - Liquidambar styraciflua 3L

Indeks: Liquidambar styraciflua

69,00 zł
Brutto

Ambrowiec amerykański 'Lane Roberts' - Liquidambar styraciflua 3L

Ambrowiec amerykański 'Lane Roberts' to drzewo, które łączy w sobie dekoracyjność, elegancję i funkcjonalność. Jego imponujące rozmiary sprawiają, że stanowi imponujący element krajobrazu, a różnorodność kolorów w ciągu roku czyni go interesującą opcją dla każdego ogrodnika czy architekta krajobrazu.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Ambrowiec amerykański 'Lane Roberts' to urocze drzewo, które zachwyca nie tylko dekoracyjnymi liśćmi, ale także efektownymi kwiatami i owocami. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis tej rośliny, uwzględniający wzrost, kwiaty, owoce, liście, uprawę i zastosowanie:

Wzrost:

 • 'Lane Roberts' osiąga imponującą wysokość, sięgającą zazwyczaj od 15 do 20 metrów. Charakteryzuje się stożkowatym kształtem korony i gęstym ulistnieniem.

Kwiaty:

 • Kwiaty ambrowca amerykańskiego 'Lane Roberts' są małe, niepozorne, lecz zebrane w ozdobne kłosy, które pojawiają się wczesną wiosną przed rozwojem liści. Mają delikatny zapach przypominający miodowy aromat.

Owoce:

 • Charakterystycznym elementem są jadalne owoce, zwane szyszkami, które pojawiają się na drzewie jesienią. Są one kuliste, zielone, a następnie zmieniają kolor na brązowy, tworząc efektowny kontrast.

Liście:

 • Liście 'Lane Roberts' są duże, trójklapowe, o intensywnym, zielonym kolorze latem. Jesienią zmieniają się w piękne odcienie pomarańczu, czerwieni i brązu, nadając drzewu niezwykły charakter jesienią.

Uprawa:

 • Stanowisko: Ambrowiec amerykański najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych.
 • Gleba: Preferuje żyzne, dobrze przepuszczalne gleby o umiarkowanej wilgotności.
 • Podlewanie: W okresach suszy zaleca się regularne podlewanie, aby utrzymać właściwą wilgotność gleby.
 • Przycinanie: Przycinanie może być stosowane dla utrzymania odpowiedniego kształtu drzewa, ale nie jest zazwyczaj konieczne.

Zastosowanie:

 • Dekoracyjność: 'Lane Roberts' to drzewo, które pięknie prezentuje się w ogrodach, zwłaszcza ze względu na efektowne liście jesienią i ozdobne kłosy kwiatowe wiosną.
 • Parki i aleje: Ze względu na swoje imponujące rozmiary i elegancki wygląd, ambrowiec amerykański 'Lane Roberts' często jest sadzony w parkach, ogrodach botanicznych i przy alejach.
 • Tolerancja na zanieczyszczenia: Ta odmiana ambrowca jest stosunkowo odporna na zanieczyszczenia powietrza, co sprawia, że może być używana w obszarach miejskich.
Ak.

Liquidambar styraciflua
15 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 12m
Domyślna szerokość
od 3m do 5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Kolor Liści / Igieł
Czerwone / Purpurowe
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Stożkowy
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Parki
Soliter
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody