aronia czarna sadzonka 3 litry aronia czarna sadzonka 3 litry

Aronia 2-3L

Indeks: Aronia melanocarpa

15,00 zł
Brutto

Aronia Czarnoowocowa 2-3L

Aronia czarnoowocowa to wszechstronna roślina, która łączy w sobie estetyczne walory ozdobne z praktycznymi zastosowaniami w kuchni i medycynie naturalnej. Jej łatwa uprawa sprawia, że jest popularna w ogrodach i na działkach, dostarczając zdrowych owoców i piękna przez większość roku.Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Aronia czarnoowocowa, znana również jako czarny aron, to krzew owocowy charakteryzujący się dekoracyjnymi kwiatami, ciemnozielonymi liśćmi i zdrowymi owocami. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis tej rośliny, uwzględniający wzrost, kwiaty, owoce, liście, uprawę i zastosowanie:

Wzrost:

 • Aronia czarnoowocowa to krzew osiągający zazwyczaj wysokość od 1,5 do 3 metrów. Jest to roślina wieloletnia, która może rosnąć w formie krzaczastej.

Kwiaty:

 • Kwiaty aronii czarnoowocowej są białe, zebrane w baldachy kwiatowe. Pojawiają się na krzewie wczesną wiosną, przyciągając pszczoły i inne owady zapylające.

Owoce:

 • Owoce aronii czarnoowocowej są małe, kuliste, o barwie od ciemnopurpurowej do czarnej. Charakteryzują się intensywnym smakiem i zawierają dużo witamin oraz antyoksydantów.

Liście:

 • Liście są ciemnozielone, eliptyczne, ząbkowane na brzegach. Jesienią zmieniają kolor na czerwono-bordowy, co dodaje uroku krajobrazowi.

Uprawa:

 • Stanowisko: Aronia czarnoowocowa preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje także lekki cień. Dobrze rośnie w różnych typach gleb, ale najlepiej rozwija się na glebach żyznych i przepuszczalnych.
 • Podlewanie: Jest odporne na suszę, ale regularne podlewanie w okresach suszy przyspieszy jej wzrost i owocowanie.
 • Przycinanie: Regularne przycinanie pomaga utrzymać krzew w odpowiednim kształcie, usuwać obumarłe pędy i stymulować wzrost nowych pędów.

Zastosowanie:

 • Owoce jadalne: Aronia czarnoowocowa jest uprawiana przede wszystkim ze względu na swoje zdrowe owoce. Można je spożywać na surowo, w sokach, dżemach, kompotach czy jako składnik wypieków.
 • Roślina dekoracyjna: Kwiaty wiosenne, ciemnozielone liście latem i czerwono-bordowe liście jesienią sprawiają, że aronia czarnoowocowa stanowi także atrakcyjny element ozdobny w ogrodzie.
 • Hedera: Krzewy aronii często są wykorzystywane jako naturalne żywopłoty ze względu na swoją gęstą strukturę i zdolność do formowania zwartych krzewów.
 • Zastosowanie lecznicze: Owoce aronii są bogate w antyoksydanty i korzystne składniki odżywcze, co sprawia, że mają potencjał do poprawy zdrowia serca i ogólnej kondycji organizmu.

Ak.

Aronia melanocarpa
7 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Domyślna szerokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
kwiecień
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Roślina tolerancyjna
Gleba
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Owoce jadalne
Soki
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )
Pora owocowania
Październik
Wrzesień
Kolor owoców
Czarne

Specyficzne kody