Paprotnik szczecinkozębny 'Proliferum' - Polystichum setiferum 1L

Indeks: Polystichum setiferum

19,00 zł
Brutto

Bambus karłowaty dorasta do 1 metra wysokości i nawet do 2 metrów szerokości.

Wymaga gleby przepuszczalnej, żyznej, lekko wilgotnej o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste.

Swój orientalny wygląd zawdzięcza lancetowatym, podłużnym liściom, wyrastającym z cienkich pędów. Jest idealną rośliną jeśli chcemy wprowadzić trochę orientalnego klimatu do ogrodu. Sprawdzi się doskonale w ogrodach japońskich, jako roślina okrywowa a także na tarasach i balkonach.

Jest to roślina bardzo ekspansywna, warto zastosować w ziemi obrzeża żeby ograniczyć rozrost podziemnych rozłogów.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Bambus karłowaty, Pleioblastus pygmaeus, to mały, zwarty bambus o kulistym, zwartej formie. Osiąga wysokość około 20-30 cm i tworzy zwarte, szerokie kępy. Roślina ta jest popularna ze względu na swoje piękne, zielone liście oraz łatwość w uprawie.

Charakterystyczne cechy bambusa karłowatego to:

  • Liście: Bambus karłowaty ma małe, lancetowate liście, które są zielone, błyszczące i bardzo gęsto ułożone. Liście są bardzo drobne, o długości około 2-3 cm.

  • Pędy: Bambus karłowaty ma cienkie, zielone pędy o średnicy około 2-3 mm. Pędy są zwarte i krótkie, a z czasem mogą tworzyć gęste kępy.

  • Kwiaty: Bambus karłowaty bardzo rzadko kwitnie, a kwiaty są małe i niewidoczne.

  • Wzrost: Roślina ta rośnie wolno i osiąga pełną wielkość po kilku latach. Bambus karłowaty jest łatwy w uprawie i dobrze rośnie w miejscach o słonecznym lub półcienistym położeniu.

  • Zastosowanie: Bambus karłowaty jest idealnym wyborem do ogrodów skalnych, rabat kwiatowych, a także do uprawy w pojemnikach. Doskonale nadaje się do tworzenia niskich żywopłotów lub jako ozdobna roślina do obsadzenia skarp i brzegów oczek wodnych.

Bambus karłowaty jest łatwy w uprawie, ale wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie letnim. Roślina ta lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste i dobrze rośnie w żyznej glebie o odczynie lekko kwaśnym. Ze względu na swój wolny wzrost, bambus karłowaty wymaga tylko lekkiego przycinania raz na kilka lat, aby zachować jego zwarty kształt.

Polystichum setiferum
15 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Domyślna szerokość
do 2m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Półzimozielone
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Zastosowanie
Ogrody orientalne
Ogrody skalne
Pojemniki
Tarasy / Balkony
Żywopłoty
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: