Berberys Thunberga 'Red Carpet' 2-3L

Indeks: Berberis thunbergii

17,00 zł
Brutto

Berberys Thunberga 'Red Carpet'

Berberys Thunberga 'Red Carpet' to roślina, która nie tylko zachwyca barwnymi liśćmi, ale również jest łatwa w utrzymaniu, co czyni ją doskonałym wyborem dla ogrodników o różnym doświadczeniu.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Berberys Thunberga 'Red Carpet' (Berberis thunbergii 'Red Carpet') to kompaktowy krzew o wyjątkowym kolorze liści, nadający się doskonale do różnych aranżacji ogrodowych. Jego atrakcyjna barwa sprawia, że stanowi efektowny element przez większą część roku.

Liście:

Liście 'Red Carpet' są małe, jajowate i gęsto rozmieszczone na gałązkach. Wiosną prezentują intensywny czerwony kolor, który stopniowo przebarwia się na bardziej łagodne odcienie czerwieni i brązu w okresie letnim. Jesienią mogą przybierać odcienie pomarańczu, nadając krzewowi wyjątkowy urok.

Wzrost i Szerokość:

  • Wysokość: Osiąga przeciętnie od 30 do 60 centymetrów, co czyni go niskim krzewem, idealnym do różnych kompozycji ogrodowych.

  • Szerokość: Charakteryzuje się szerokim, rozłożystym pokrojem, utrzymując szerokość na poziomie od 60 do 90 centymetrów.

Uprawa:

  • Stanowisko: Preferuje słoneczne lub półcieniste miejsca. Może tolerować różne rodzaje gleb, pod warunkiem, że są dobrze przepuszczalne.

  • Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza w okresach suszy, wspiera zdrowy wzrost rośliny.

  • Przycinanie: Przycinanie na wiosnę pomaga utrzymać ładny kształt krzewu i stymuluje wzrost nowych pędów.

  • Zimotrwałość: 'Red Carpet' jest odporny na mróz, co czyni go doskonałym wyborem do ogrodów w strefach klimatycznych o umiarkowanym i chłodnym klimacie.

Zastosowanie:

  • Dywan barw w ogrodzie: Doskonale sprawdzi się jako kolorowy element w ogrodach skalnych lub w formie niskiego dywanu barwnego.

  • Swobodne kompozycje ogrodowe: Dzięki swojemu rozłożystemu pokrojowi doskonale prezentuje się w bardziej swobodnych aranżacjach ogrodowych, nadając im dynamiki.

K.L.

Berberis thunbergii
8 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
do 90cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
maj
Kolor kwiatostanów
Żółty
Kolor Liści / Igieł
Czerwone / Purpurowe
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Roślina tolerancyjna
Gleba
Przeciętna ogrodowa
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Płożący
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Rabaty
Mrozoodporność
5A ( od –28,9 °C do –26,1 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: