Borówka amerykańska 'Bluejay' - Vaccinium 2L

Indeks: Vaccinium corymbosum

17,00 zł
Brutto


 

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Borówka Amerykańska 'Bluejay' (łac. Vaccinium corymbosum)

Krzew dorasta do około 2 m wysokości i do 1,5 metra szerokości, pokrój rośliny; rozłożysty. Szypułki średniej długości, w różowym odcieniu. Liście owalne, wąskie, wyraźnie unerwione, osadzone na krótkich ogonkach, młode – lekko zaróżowione, starsze – jasnozielone. Kwiaty średniej wielkości, dzbankowate, o białych płatkach korony. Gdy owoce zaczynają dojrzewać krzew może wymagać podwiązywania. Owoce tej odmiany są bardzo smaczne, średniej wielkości, jasnoniebieskie, w smaku słodkie, soczyste, jędrne, delikatnie spłaszczone, pokryte woskowym nalotem, miąższ zielonkowaty. Dojrzałość zbiorcza przypada na sierpień. Owoce dojrzewają w tym samym czasie, co sprzyja zbiorowi mechanicznemu.

Wymaga gleby kwaśnej pH (3,8-4,8), żyznej i wilgotnej. Stanowisko słoneczne i osłonięte. Odmiana mrozoodporna. Nie wymaga zapylaczy, ale zalecane jest sadzenie przynajmniej dwóch różnych odmian obok siebie dla bardziej obfitych zbiorów. Krzew wymaga nawożenia, najlepiej sprawdzą się tutaj specjalne, ekologiczne nawozy do borówek. Inne nawozy, w tym obornik itp., mogą powodować zmianę odczynu gleby. Nigdy nie przesadzajmy z nawozami, gdyż młode borówki mogą wtedy całkowicie wyschnąć i już nie odżyć. Stosujmy je zgodnie z instrukcją, najlepiej w wiosennym terminie. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Borówkę zalicza się do produktów "superfruits". Jej owoce to skarbnica witamin A, B6, BE, K, C i kwasów foliowych. Jedna z odmian o największej ilości antyoksydantów, o działaniu przeciwrakowym i starzeniowym się. Owoce borówki najlepiej smakują na surowo, mają też zastosowania przetwórcze. Borówka jest drugim, najbardziej lubianym owocem wg Polaków.

jd

Vaccinium corymbosum
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 2m
Domyślna szerokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
kwiecień
maj
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Wilgotne
Gleba
Żyzna
pH podłoża
Kwaśne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Dżemy
Ogrody przydomowe
Owoce do spożycia na surowo
Owoce jadalne
Soki
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )
Pora owocowania
Sierpień
Kolor owoców
Niebieskie

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: