Borówka amerykańska 'Chandler' - Vaccinium 2L

Indeks: Vaccinium corymbosum

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Borówka Amerykańska 'Chandler' (łac. Vaccinium corymbosum)

"Chandler" to jedna z odmian o największych owocach. Krzew dorasta do około 1,5 metra wysokości i podobnej szerokości, pokroju kulistego. Szypułki krótkie, zielone. Liście owalne, wyraźnie unerwione, osadzone na krótkich ogonkach, jasnozielone. Kwiaty średniej wielkości, dzbankowate, o białych płatkach korony. Gdy owoce zaczynają dojrzewać krzew może wymagać podwiązywania. Owoce duże (do 3 cm), niebieskie, w smaku słodkie, jędrne, równomiernie okrągłe, o zielonkowatym miąższu. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca i trwa do początku września. Z jednego krzewu można uzbierać do 8 kg owoców o dużej średnicy.

Wymaga gleby kwaśnej pH (3,8-4,8), żyznej i wilgotnej. Stanowisko słoneczne i osłonięte. Odmiana mrozoodporna. Nie wymaga zapylaczy, ale zalecane jest sadzenie przynajmniej dwóch różnych odmian obok siebie dla bardziej obfitych zbiorów. Krzew wymaga nawożenia, najlepiej sprawdzą się tutaj specjalne, ekologiczne nawozy do borówek. Inne nawozy, w tym obornik itp., mogą powodować zmianę odczynu gleby. Nigdy nie przesadzajmy z nawozami, gdyż młode borówki mogą wtedy całkowicie wyschnąć i już nie odżyć. Stosujmy je zgodnie z instrukcją, najlepiej w wiosennym terminie. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Borówkę zalicza się do produktów "superfruits". Jej owoce to skarbnica witamin A, B6, BE, K, C i kwasów foliowych. Jedna z odmian o największej ilości antyoksydantów, o działaniu przeciwrakowym i starzeniowym się. Owoce borówki najlepiej smakują na surowo, mają też zastosowania przetwórcze. Borówka jest drugim, najbardziej lubianym owocem wg Polaków.

jd

Vaccinium corymbosum
8 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Domyślna szerokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
maj
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Kwaśne
Pokrój
Kulisty
Rozłożysty
Zastosowanie
Dżemy
Ogrody przydomowe
Owoce do spożycia na surowo
Owoce jadalne
Soki
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )
Pora owocowania
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Kolor owoców
Niebieskie

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: