Borówka Amerykańska 'Goldtraube' - Vaccinium 2L

Indeks: Vaccinium corymbosum

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Borówka Amerykańska 'Goldtraube' (łac. Vaccinium corymbosum)

"Goldtraube" to jedna z najbardziej aromatycznych odmian. Krzew dorasta do około 1,5 m wysokości i do 1,2 m szerokości, pokroju kulistego. Szypułki krótkie, zielone. Liście owalne, wyraźnie unerwione, osadzone na krótkich ogonkach, jasnozielone, zaś jesienią intensywnie czerwone. Kwiaty średniej wielkości, dzbankowate, o białych płatkach korony. Gdy owoce zaczynają dojrzewać krzew może wymagać podwiązywania. Owoce sporej wielkości, ciemnoniebieskie, w smaku słodkie, jędrne, delikatnie spłaszczone, o zielonkowatym miąższu. Dojrzałość zbiorcza przypada na koniec lipca i trwa do końca sierpnia.

Wymaga gleby kwaśnej pH(3,8-4,8), żyznej i wilgotnej. Stanowisko słoneczne i osłonięte. Odmiana mrozoodporna. Nie wymaga zapylaczy, ale zalecane jest sadzenie przynajmniej dwóch różnych odmian obok siebie dla bardziej obfitych zbiorów. Krzew wymaga nawożenia, najlepiej sprawdzą się tutaj specjalne, ekologiczne nawozy do borówek. Inne nawozy, w tym obornik itp., mogą powodować zmianę odczynu gleby. Nigdy nie przesadzajmy z nawozami, gdyż młode borówki mogą wtedy całkowicie wyschnąć i już nie odżyć. Stosujmy je zgodnie z instrukcją, najlepiej w wiosennym terminie. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Borówkę zalicza się do produktów "superfruits". Jej owoce to skarbnica witamin A, B6, B1, B2, E ,K , C i kwasów foliowych. Jedna z odmian o największej ilości antyoksydantów, o działaniu przeciwrakowym i starzeniowym się. Owoce borówki najlepiej smakują na surowo, mają też zastosowania przetwórcze. Borówka jest drugim, najbardziej lubianym owocem wg Polaków.

jd

Vaccinium corymbosum
32 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: