Skrzyp zimowy 'Robustum' - Equisetum hyemale 3L

Indeks: Equisetum hyemale

17,00 zł
Brutto

Equisetum hyemale - Skrzyp zimowy 'Robustum'

Doniczka 3 litry

Skrzyp zimowy zwany też zielonym bambusem, to roślina niezwykle dekoracyjna, głównie za sprawą swoich grubych pędów. Jedna z najpiękniejszych odmian na rynku. Jej proste, nierozgałęzione zielone pędy nadziemne z brązowymi węzłami dorastają do 100 cm.

Jeżeli jesteś właścicielem oczka wodnego lub stawu i jednocześnie fanem ważek, żab i innych ciekawych żyjątek to uprawa skrzypu Robustum przyniesie Ci wiele radości.

Ilość
Dostępny

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

 

14 dni na zwrot towaru

To wieloletnia roślina wodna lub przywodna, która znajduje się w grupie bylin zimozielonych. 

Equisetum hyemale ma pionowe łodygi przypominające trzcinę o średniej do ciemnozielonej barwie. Puste łodygi mają do 3 stóp (0,91 m) wysokości. Łodygi są rzadko rozgałęzione. Same łodygi mają wyraźne grzbiety.

Jeżeli jesteś właścicielem oczka wodnego lub stawu i jednocześnie fanem ważek, żab i innych ciekawych żyjątek to uprawa skrzypu Robustum przyniesie Ci wiele radości.

Pielęgnacja skrzypu Robustum

Skrzyp zimowy rośnie w wilgotnych warunkach i może rosnąć nawet w stojącej wodzie. Z tego powodu jest powszechnie używany do ozdabiania ogrodów wodnych lub terenów podmokłych, gdzie niewiele innych roślin może przetrwać. Jest również powszechnie uprawiana jako akcent wzdłuż granic ogrodów lub w dużych doniczkach na patio, podobnie jak trawy ozdobne.

Roślina ma silną tendencję do rozprzestrzeniania się i tworzenia monokultury. Jeśli chcecie, aby rośliny wypełniły obszar, który jest niekorzystny dla większości innych gatunków, jego zdolność rozprzestrzeniania się ułatwi Wam pracę.

Skrzyp polny jest zwykle sadzony wczesną wiosną, chociaż przetrwa sadzenie o prawie każdej porze roku. Jest to niezwykle szybko rosnąca roślina, która osiąga pełną wysokość w ciągu kilku tygodni. Skrzyp jest toksyczny dla zwierząt.

Uprawa skrzypu zimowego - Światło

Skrzyp jest niezwykle elastyczny i radzi sobie na różnych poziomach oświetlenia, rośnie w każdych warunkach, od pełnego słońca do półcienia. Preferuje przefiltrowany przez np. wysokie drzewa cień.

Gleba najlepsza do uprawy skrzypu zimowego

Skrzyp najlepiej rozwija się na ubogiej, piaszczystej, żwirowej glebie, najlepiej podmokłej. Podczas uprawy skrzypu w pojemniku rozważcie dodanie żwiru lub piasku do mieszanki doniczkowej, aby nadać jej teksturę, którą lubi roślina.

Skrzyp Robustum lubi wodę

Jeśli chodzi o wilgotność gleby, skrzyp preferuje glebę co najmniej umiarkowanie wilgotną. Może nawet rosnąć w stojącej wodzie do głębokości około 10 cm. Ze względu na to zamiłowanie do wody i wilgotnej gleby skrzyp polny należy często podlewać i nigdy nie dopuszczać do wyschnięcia. W cieplejszym okresie może to oznaczać nawet codzienne podlewanie.

Skrzyp Robustum jest odporny na mróz

Skrzyp zimowy, jak wskazuje nazwa lubi zimę i jest mrozoodporny. To wieloletnia roślina, zimozielona jednak jego łodyga może blaknąć podczas szczególnie mroźnych zim.

Czy skrzyp trzeba nawozić

Generalnie skrzyp nie lubi gleb szczególnie zasobnych i żyznych, więc nawożenie nie jest konieczne.

Equisetum hyemale
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: