Dzielżan Hoopesa - Helenium hoopesii 1L

Indeks: Helenium hoopesii

12,00 zł
Brutto

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Dzielżan Hoopesa  (łac. Helenium hoopesii)

Bylina osiągająca wraz z kwiatostanem do 90 cm wysokości i do 60 cm szerokości, pochodzi z południowo zachodniej części Stanów Zjednoczonych gdzie porasta górskie lasy i łąki. Pędy sztywne pokryte długimi, lancetowatymi, ząbkowanymi liśćmi barwy ciemnozielonej. Kwitnie od maja do czerwca w różnych odcieniach żółtego i pomarańczowego koloru, kwiaty duże 3-5 cm .

Dzielżan uprawa

Roślina preferuje stanowiska słoneczne, najobficiej wtedy kwitnie. Gleba przeciętna o umiarkowanej wilgotności, przepuszczalna. Bylina nie toleruje ciężkich, gliniastych gleb, suchych, jałowych, piaszczystych lub podmokłych terenów zalewowych. Aby opóźnić kwitnienie o około dwa tygodnie należy w maju lub czerwcu przyciąć część pędów.

Zastosowanie Dzielżan Hoopesa

Bylina doskonale sprawdzi się w ogrodzie przydomowym, naturalistycznym , na rabacie jako tło dla niższych roślin, w zieleni miejskiej . Wykorzystywana jako kwiat cięty, długo przetrwa w wazonie. Roślina efektowniej wygląda sadzona w grupach, tworząc piękny klimat w ogrodzie. Doskonale  komponuje się z innymi bylinami, np. jeżówkami, astrami, złocieniami, a także trawami ozdobnymi takimi jak miskanty, turzyce i kostrzewy.

K.L.

Helenium hoopesii
6 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: