Hosta 'Gold Standard' - Funkia 3L

Indeks: Hosta

13,00 zł
Brutto

Hosta 'Gold Standard' w 3L doniczce

Odmiana zmieniająca barwę swoich liści w zależności od ilości docierających do niej promieni słonecznych. Tolerująca lekkie nasłonecznienie, wschodnie lub popołudniowe słońce. Osiągająca do 60 cm. wysokości i  90 cm. szerokości.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Hosta 'Gold Standard' (łac. Funkia )

Bylina dziko rosnąca w krajach wschodniej Azji, głównie w Japonii. Osiąga do 60 cm. wysokości i  90 cm. szerokości. Ozdobą rośliny są liście które wiosną są  jasnozielone, później złote lub kremowe zależnie od ilości słońca docierającego do rośliny. Ulistnienie dodatkowo zdobione jest wąską, nieregularną obwódką w kolorze ciemno zielonym. W lipcu oraz sierpniu z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate fioletowe kwiaty.

Hosta 'Gold Standard' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste lub pól-cieniste, poradzi sobie również w słońcu. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Hosta 'Gold Standard' Zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do donic i pojemników, na rabatach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
do 90cm
Stanowisko
Cieniste
Osłonięte
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Jasnozielone
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: