Chaber kaukaski - Centaurea pulcherrima 2L

Indeks: Centaurea pulcherrima

13,00 zł
Brutto

Chaber kaukaski  - Centaurea pulcherrima 2L

Przed rozpoczęciem uprawy chabra kaukaskiego warto zasięgnąć informacji lokalnych warunkach klimatycznych i glebowych, aby dostosować pielęgnację do konkretnych potrzeb rośliny.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Chaber kaukaski, znany także jako białe margerytki (Leucanthemum vulgare), to urokliwa bylina z rodziny astrowatych (Asteraceae).

 • Wzrost: Chaber kaukaski osiąga zwykle wysokość od 30 do 90 cm.

 • Liście: Dłoniaste liście są ząbkowane na brzegach.

 • Kwiaty: Charakterystyczną cechą chabra są jego pojedyncze kwiaty o różowych płatkach. Tworzą one efektowne koszyczki kwiatowe na końcach łodyg.

Kwiaty i Owoce:

 • Kwiaty: Kwiaty chabra kaukaskiego mają estetyczny wygląd i są często wykorzystywane w aranżacjach ogrodowych. Płatki kwiatowe otaczają żółty środek, co nadaje im charakterystyczny wygląd.

 • Owoce: Chaber kaukaski wytwarza niewielkie, ciemne nasiona, ale to przede wszystkim kwiaty stanowią główną ozdobę tej rośliny. Owoce są mniej efektowne w kontekście dekoracyjnym.

Uprawa:

 • Stanowisko: Chaber kaukaski najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym.

 • Gleba: Roślina preferuje przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebę. Dobrze reaguje na gleby o odczynie zasadowym do lekko kwasowego.

 • Sadzenie: Można sadzić z nasion wczesną wiosną lub jesienią. Można także używać rozsady z doniczek. Odstępy między roślinami powinny być odpowiednie, aby umożliwić swobodny wzrost.

 • Podlewanie: W okresach suszy zaleca się regularne podlewanie, szczególnie dla młodych roślin.

Zastosowanie:

 1. Ozdoba ogrodu: Chaber kaukaski jest często stosowany w ogrodach jako roślina ozdobna. Kwiaty dodają uroku i są popularne w kompozycjach kwiatowych.

 2. Kwiaty cięte: Ze względu na estetyczny wygląd, kwiaty chabra są chętnie wykorzystywane do tworzenia bukietów ciętych. Mogą być piękną ozdobą wnętrza domu.

 3. Roślina miododajna: Kwiaty chabra przyciągają pszczoły, co może przyczynić się do zwiększenia zapylania innych roślin w ogrodzie.

 4. Kosmetyka: W niektórych przypadkach ekstrakty z chabra kaukaskiego są wykorzystywane w kosmetykach ze względu na potencjalne właściwości przeciwzapalne i kojące skórę.

 5. Zastosowanie lecznicze: W niektórych tradycyjnych kulturach chaber był stosowany w medycynie ludowej do łagodzenia różnych dolegliwości, ale warto zachować ostrożność i skonsultować się z profesjonalistą przed zastosowaniem w celach leczniczych.

Ak.

Centaurea pulcherrima
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 80cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
maj
Kolor kwiatostanów
Jasnoróżowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Przepuszczalna
pH podłoża
Zasadowe
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Rabaty
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: