Amzonia nadreńska - Amsonia tabernaemontana 1L

Indeks: Amsonia tabernaemontana

18,00 zł
Brutto

Amzonia nadreńska, Niebieska królowa, 'Blue Ice'

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Amsonia nadreńska (Amsonia tabernaemontana) to urocza bylina, znana również jako gwiaździsta wonna, która wyróżnia się zarówno eleganckimi kwiatami, jak i atrakcyjnym liściem. Jest to roślina o długim okresie kwitnienia, zdolna przyciągnąć uwagę ogrodników swoim delikatnym urokiem.

Kwiaty:

Gwiaździsta wonna wytwarza kłosy pięknych, niebieskofioletowych kwiatów, które pojawiają się w okresie letnim. Kwiaty są gwieździste i pełne wdzięku, przyciągając liczne owady zapylające.

Liście:

Liście są wąskie, lancetowate, zielone i gęsto rozmieszczone na łodygach. Ich intensywny kolor stanowi kontrast dla kwiatów i dodaje roślinie atrakcyjności.

Wzrost i Szerokość:

Amsonia nadreńska osiąga zazwyczaj wysokość od 60 do 90 cm, a jej szerokość wynosi około 60 cm. Tworzy zwarte kępy, nadając ogrodowi elegancki i uporządkowany wygląd.

Uprawa:

Amsonia nadreńska to roślina, która cieszy się popularnością ze względu na swoją łatwość w uprawie. Oto kilka wskazówek dotyczących jej pielęgnacji:

  1. Stanowisko: Preferuje słoneczne lub lekko zacienione miejsca. Może rosnąć w różnych rodzajach gleb, ale najlepiej rozwija się w glebach przepuszczalnych.

  2. Podlewanie: Umiejętne zarządzanie podlewaniem, zwłaszcza podczas gorących okresów, przyczyni się do zdrowego wzrostu rośliny.

  3. Przycinanie: Nie wymaga intensywnego przycinania. Jednak, jeśli roślina zaczyna rosnąć niekontrolowanie, można lekko przyciąć łodygi na wiosnę.

  4. Zimowanie: Amsonia nadreńska jest ogólnie mrozoodporna, co sprawia, że jest doskonałą rośliną na obszary o umiarkowanym klimacie.

Zastosowanie:

Amsonia nadreńska znajduje szerokie zastosowanie w projektowaniu ogrodów, dodając kolor i teksturę:

  1. Rabaty kwiatowe: Idealna jako roślina tła na rabatach, tworząc piękny kontrast z innymi roślinami.

  2. Skwery ogrodowe: Doskonała do sadzenia w grupach, co tworzy efektowne plamy kolorów.

  3. Sadzenie masowe: Nadaje się do obsadzania obszernych obszarów, gdzie jej zwarty wzrost tworzy jednolitą powierzchnię.

  4. Ogrody naturalistyczne: Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi i długiemu okresowi kwitnienia, sprawdzi się w ogrodach o charakterze bardziej swobodnym.

K.L.

Amsonia tabernaemontana
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 90cm
Domyślna szerokość
do 60cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
Kolor kwiatostanów
Niebieski
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Gliniasta
Próchniczna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Rabaty
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: