Firletka chalcedońska - Lychnis chalcedonica 3L

Indeks: Lychnis chalcedonica

17,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Firletka chalcedońska ( łac. Lychnis chalcedonica)

Wieloletnia bylina z rodziny goździkowatych, charakteryzująca się przepiękną soczystą czerwienią kwiatów, osiągająca około 1-1,20 m wysokości oraz 30-45 cm szerokości. W naturze występuje na obszarze Azji, uprawiana również w wielu innych krajach jako roślina ozdobna. Roślina o wzniesionym pokroju,sztywnych, wyprostowanych, szorstko owłosionych pędach oraz  liściach szeroko lancetowatych, dość dużych, wydłużonych w ciemnozielonym kolorze. Ozdobą rośliny są duże, półokrągłe, gęste, baldachowate kwiatostany, złożone z licznych, gwiazdkowatych kwiatów barwy intensywnie pomarańczowo- czerwonej. Największy kwiat wyrasta zazwyczaj z głównego pędu  mniejsze kwiaty z kątów liści na łodydze. Kwiaty pojawiają się od czerwca do sierpnia.

Firletka uprawa

Roślina preferuje ciepłe, słoneczne stanowiska i żyzną, próchniczą, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną glebę. Dobrze radzi sobie w przejściowych okresach suszy, nie znosi natomiast nadmiaru wody oraz ciężkich gliniastych gleb. Aby bylina odwdzięczyła się bujnym kwitnieniem, należy usuwać przekwitnięte kwiatostany. Firletka chalcedońska jest odporna na mróz, jednak w przypadku mroźnych, bezśnieżnych zim wskazane jest okrycie.

Firletka chalcedońska zastosowanie

Piękna bylina w ogrodzie dobrze prezentuje się na rabatach, może być też uprawiana w ogrodach skalnych, przydomowych, pojemnikach na tarasach lub balkonach, w zieleni miejskiej . Sprawdza się też jako element łąki kwietnej. Jej kwiaty pięknie wyglądają  w wazonie.

K.L.

Lychnis chalcedonica
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Pomarańczowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Zasadowe
Pokrój
Kępiasty
Wzniesiony
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: