Funkia 'Abiqua Drinking Gourd' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

14,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Abiqua Drinking Gourd' (łac. Hosta)

Bylina tworząca ze swoich grubych, sercowatych, dużych liści  zwarte olbrzymie kępy, osiągające do 50 cm wysokości i  1m szerokości. Liście o finezyjnie wygiętych blaszkach tworzących coś w rodzaju  leja. Na przełomie kwietnia i maja, pojawiają się pod postacią zielonych rurek, które do końca maja zdążą się rozwinąć i osiągnąć zielono - niebieską barwę. W lipcu z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate białe kwiaty o lekko fioletowym zabarwieniu.

Funkia 'Abiqua Drinking Gourd' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Wytrzymuje też w miejscach słonecznych, jednak nie może być to stanowisko południowe gdzie funkia wystawiona jest na mocne słońce, ponieważ może dojść do uszkodzenia liści. Funkie o niebieskich liściach takie jak odmiana 'Abiqua Drinking Gourd' są bardziej odporne na ataki ślimaków niż inne hosty, ponieważ mają grubsze liście. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Musimy również zwrócić uwagę przy podlewaniu rośliny. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Nadmiar wapna w glebie może powodować powstanie chlorozy - odbarwień na liściach. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Abiqua Drinking Gourd' Zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do donic i pojemników, na rabatach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Domyślna szerokość
do 1m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: