Funkia 'Abiqua Drinking Gourd' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Abiqua Drinking Gourd' (łac. Hosta)

Bylina tworząca ze swoich grubych, sercowatych, dużych liści  zwarte olbrzymie kępy, osiągające do 50 cm wysokości i  1m szerokości. Liście o finezyjnie wygiętych blaszkach tworzących coś w rodzaju  leja. Na przełomie kwietnia i maja, pojawiają się pod postacią zielonych rurek, które do końca maja zdążą się rozwinąć i osiągnąć zielono - niebieską barwę. W lipcu z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate białe kwiaty o lekko fioletowym zabarwieniu.

Funkia 'Abiqua Drinking Gourd' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Wytrzymuje też w miejscach słonecznych, jednak nie może być to stanowisko południowe gdzie funkia wystawiona jest na mocne słońce, ponieważ może dojść do uszkodzenia liści. Funkie o niebieskich liściach takie jak odmiana 'Abiqua Drinking Gourd' są bardziej odporne na ataki ślimaków niż inne hosty, ponieważ mają grubsze liście. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Musimy również zwrócić uwagę przy podlewaniu rośliny. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Nadmiar wapna w glebie może powodować powstanie chlorozy - odbarwień na liściach. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Abiqua Drinking Gourd' Zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do donic i pojemników, na rabatach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Domyślna szerokość
do 1m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: