Funkia 'Paul's Glory' - Hosta 3L

Indeks: Hosta

17,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Paul's Glory' (łac. Hosta)

Roślina wyróżniona AGM (Award of Garden Merit) - nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

Jedna z najpopularniejszych roślin ozdobnych do cienia. Dorasta do około 50 cm wysokości i 90 cm szerokości, tworząc rozłożyste kępy. Liście od środka są żółte, z czasem zmieniają barwę na bladożółtą i kremową. Brzeg liści jest zielononiebieski, przejścia kolorów nie są wyraziste na początku wegetacji, ale z czasem stają się bardziej widoczne, średniej wielkości, sercowate, lekko pofalowane. Łodygi wyrastają pionowo, a poziomo ułożone liście, pięknie przewieszają się pod wpływem własnego ciężaru. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu i trwa do lipca, bylinę zdobią wtedy urocze, dzwoneczkowate, jasnofioletowe kwiaty umieszczone na szczytach wzniesionych pędów.

Funkia 'Paul's Glory' preferuje stanowisko półcieniste i cieniste. Najlepiej, jeśli gleba zawiera dużo próchnicy, jest zwięzła i stale wilgotna. Na miejscach jałowych i suchych roślina rośnie słabo. Należy unikać przenawożenia azotem, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość liści. Roślina wymaga podlewania w czasie suszy. Dobrze jest ściółkować podłoże wokół byliny korą.

jd

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
40cm - 50cm
Domyślna szerokość
50cm - 100cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Próchniczna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Roślina okrywowa
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: