Funkia 'Regal Splendor' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

18,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Regal Splendor'( łac. Hosta )

Roślina o regularnym, eleganckim, wzniesionym, kępiastym pokroju, pochodzi od odmiany 'Krossa Regal'. Bardzo duża odmiana funkii osiągająca do 90 cm. wysokości i  około 150 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście grube, lancetowate, osadzone na długich, mocnych, wzniesionych łodyżkach, centrum sinozielone, otoczone nieregularnym, kremowym paskiem. Od czerwca do lipca z kępy liści wyrastają pionowe pędy, z których ukazują się lejkowate jasnofioletowe kwiaty.

Funkia 'Regal Splendor' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Regal Splendor' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich, idealna do dużych pojemników. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. Pięknie prezentuje się również w otoczeniu zieleni firmowej, w zieleni miejskiej, ładnie wyglądają nad brzegami oczek wodnych. Wykorzystywana do nasadzeń z innymi roślinami  np. dąbrówką, barwinkiem, pragnią syberyjską, konwalią, fiołkami, zawilcami czy dzwonkami.

K.L

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 90cm
Domyślna szerokość
do 1,5m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Kremowy
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: