Funkia Siebolda 'Elegans' - Hosta sieboldiana 2L

Indeks: Hosta sieboldiana

18,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia Siebolda 'Elegans' ( łac. Hosta sieboldiana)

Imponująca swoimi rozmiarami, odmiana funkii  która osiąga wraz z kwiatostanem do 90 cm wysokości i  120 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście barwy szarozielonej z silnym woskowym niebieskawym nalotem, mają sercowaty kształt, żebrowaną fakturę i nieco faliste brzegi. Wyginają się i zachodzą na siebie tworząc schludne, symetryczne kopce. Końcem lipca do sierpnia z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate, białe kwiaty o lekko fioletowym zabarwieniu .

Funkia 'Elegans' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Elegans' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta sieboldiana
6 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: