Funkia 'Snow Cap' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Snow Cap'( łac. Hosta)

Stara odmiana funkii wyhodowana przez Paula Adena w 1980 roku, mieszaniec Hosty ‘Wide Brim’ i Hosty 'Royal Rainbow'. Bylina osiągająca wraz z kwiatostanem do 50 cm. wysokości i 80 cm szerokości. Ozdobą rośliny są szerokie, sercowate, mocno pomarszczone, gęsto żyłkowane liście. Środek liścia jest zielononiebieski, brzegi szerokie, nieregularne o kremowej barwie. Funkia 'Snow Cap' od lipca do sierpnia wypuszcza z kępy, pionowe pędy, z których ukazują się lejkowate, białe kwiaty o przepięknym zapachu.

Funkia 'Snow Cap' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste.Znosi jednak też częściowo nasłonecznione miejsca, gdyż jej liście są bardzo twarde i woskowane. Dla uzyskania ciekawych barw warto wybrać stanowisko gdzie w godzinach porannych i późnopopołudniowych docierają promienie słoneczne. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Snow Cap' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
14 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Kremowy
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: