Funkia 'Stiletto' - Hosta1L

Indeks: Hosta

13,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Stietto'( łac. Hosta )

Niska odmiana funkii osiągająca wraz z kwiatostanem do 30 cm. wysokości i 80 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście wąskie, lancetowate, ostro zakończone, żywo zielone z pofalowanymi brzegami w kolorze kremowym, które kształtem przypominają sztylety. Funkia 'Stietto' w lipcu i sierpniu wypuszcza z kępy, pionowe pędy, z których ukazują się kwiaty, o fioletowej barwie.

Funkia 'Stietto' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste.Znosi jednak też częściowo nasłonecznione miejsca, gdyż jej liście są bardzo twarde i woskowane. Dla uzyskania ciekawych barw warto wybrać stanowisko gdzie w godzinach porannych i późnopopołudniowych docierają promienie słoneczne. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Stietto' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 30m
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Kremowy
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Roślina okrywowa
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: