Funkia 'Tardiana June' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

24,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Tardiana June' ( łac. Hosta )

Niska odmiana funkii osiągająca wraz z kwiatostanem do 25 cm. wysokości i 50 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście, sercowate, błyszczące, w środku liści żółto kremowy kolor, brzeg zaś zielony do niebieskiego, nieregularny, często smugami wchodzący w środek blaszki liściowej. Funkia 'Tardiana June' w lipcu z kępy liści wypuszcza długie, pionowe pędy, z których ukazują się kwiaty, w jasnofioletowej barwie.

Funkia 'Tardiana June' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste.Znosi jednak też częściowo nasłonecznione miejsca, gdyż jej liście są bardzo twarde i woskowane. Dla uzyskania ciekawych barw warto wybrać stanowisko gdzie w godzinach porannych i późnopopołudniowych docierają promienie słoneczne. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Tardiana June' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
20cm - 30cm
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Kremowy
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Roślina okrywowa
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: