Funkia falista ' Mediovariegata' - Hosta undulata 1L

Indeks: Hosta

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Undulata Mediovariegata'  ( łac. Hosta )

Funkia której prawidłowa nazwa odmiany to po prostu 'Undulata', jednakże 'Undulata Mediovariegata' jest szeroko rozpowszechniona w handlu, a także literaturze i prasie. Odmiana ta nie jest zarejestrowana. Roślina osiąga wraz z kwiatostanem do 40 cm i 70 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście, poskręcane, pofałdowane, błyszczące, dwubarwne. Liście wyrastają blisko siebie, są skierowane w górę przez co nadają roślinie egzotyczny wygląd. Liść w środku kremowo- biały z kontrastującymi ciemnozielonymi brzegami. Od czerwca do lipca z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate jasne kwiaty o lekko fioletowym zabarwieniu.

Funkia 'Undulata Mediovariegata' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Undulata Mediovariegata' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
21 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
30cm - 40cm
Domyślna szerokość
do 70cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Kremowy
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Roślina okrywowa
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: