Funkia 'Victory' - Hosta 1,6L

Indeks: Hosta

24,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Victory' ( łac. Hosta)

Odmiana funkii zwana również 'olbrzymią'. Osiąga wraz z kwiatostanem do 80 cm. wysokości i 150 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście, okazałe, szerokoowalne, grube. Środek liścia jest ciemnozielony otoczony szerokim kremowo- żółtym marginesem. W okolicach lipca do sierpnia z kępy liści wyrastają pionowe pędy, z których ukazują się trąbkowate jasnofioletowe kwiaty.

Funkia 'Victory' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych. Jesienią lub wczesną wiosną wykonujemy cięcie na wysokość około 4 cmod ziemii.

 Odmiana 'Victory' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 80cm
Domyślna szerokość
do 1,5m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Kremowy
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: