Hosta 'Pilgrim' - Funkia - 2L

Indeks: Hosta

17,00 zł
Brutto

Hosta 'Pilgrim' w 2L donicy

Odmiana późno rozpoczynająca wegetację, dzięki temu  bardziej chroniona przed wczesnowiosennymi przymrozkami. Osiągająca małe rozmiary roślina, polecana do uprawy pojemnikowej. Swoim wyglądem przypomina odrobinę odmianę 'Wild Brim'

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Pilgrim' (łac. Hosta)

Niska, efektowna roślina o dwubarwnych liściach, osiągająca do 30cm. wysokości i 50 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście zaokrąglone, sercowate. Centralna część blaszki liściowej jest zielona otoczona początkowo kremowym latem białym obrzeżeniem. W lipcu z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate jasnofioletowe kwiaty.

Funkia 'Pilgrim' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Pilgrim' Zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
21 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
20cm - 30cm
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Białe
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Roślina okrywowa
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: