Hosta 'Red October' - Funkia 1L

Indeks: Hosta

15,00 zł
Brutto

Hosta 'Red October' w donicy 1L

Fukia o czerwonych łodygach, lawendowych kwiatach i błyszczących zielonych liściach. Osiągająca maksymalnie do 50 cm. wysokości i 90 cm. szerokości.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Red October' ( łac. Hosta )

Odmiana funkii o zielonych, błyszczących liściach oraz czerwonych łodygach. Roślina osiąga do 50 cm. wysokości i 90 cm. szerokości. W czerwcu, lipcu z kępy liści wyrastają pionowe pędy, z których ukazują się dzwoneczkowate kwiaty, w jasnofioletowej barwie.

Funkia 'Red October' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Red October' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Domyślna szerokość
do 90cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Roślina okrywowa
Soliter
Mrozoodporność
3 ( od –40,0 °C do –34,4 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: