Gailardia oścista 'Mesa Yellow' - Gaillardia aristata 1L

Indeks: Gaillardia aristata

11,01 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Gailardia oścista

Roślina kwitnąca z rodziny słoneczników, zwana również 'Dzianwą', pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej, gdzie rośnie w lasach sosnowych, w zaroślach, na glebach piaszczystych. Uprawiana w wielu mieszańcowych odmianach wywodzących się od tego gatunku i jednorocznej gailardii nadobnej. Dorastająca w zależności od odmiany około 30-70 cm wysokości. Cechą charakterystyczną gatunku jest długie kwitnienie (od lipca do września) oraz duże (do 8 cm średnicy) kwiaty w kształcie stokrotek, w intensywnych barwach od żółtych, przez pomarańczowe do ciemnoczerwonych. Łodygi sztywne, bezlistne i pokryte włoskami . Liście miękko owłosione, lancetowate, całobrzegie, jasnozielone. Roślina ma pokrój półkulisty (poduszkowaty) i kępiasty.

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' ( łac. Gaillardia aristata )

Niska odmiana należąca do serii MESA, która skupia hybrydy o niskim, rozkrzewionym i zwartym wzroście, mocnych i sztywnych pędach oraz długim i obfitym kwitnieniu. Osiągająca wraz z kwiatostanami do 45 cm wysokości i 55cm. szerokości, silnie krzewiąca się o półkulistej kępie, odporna na gorsze warunki uprawy. Kwiaty barwy cytrynowo - żółtej, pojawiają się na roślinie  od czerwca i utrzymują do września. Liście i łodygi jasno zielone, lancetowate, pokryte małymi miękkimi włoskami.

Gailardia  'Mesa Yellow' uprawa

Gailardia oścista 'Mesa Yellow' to roślina która bardzo dobrze radzi sobie na suchych i słonecznych stanowiskach. Preferuje glebę piaszczystą, piaszczysto - gliniastą, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotna. Roślina tolerancyjna pod względem pH. Dla utrzymania pięknego kwitnienia wymagane jest nawożenie, można przeprowadzić je dwukrotnie wiosną i latem, tuż przed kwitnieniem.

Odmiana 'Mesa Yellow' zastosowanie

Bylina wykorzystywana  w ogrodach naturalistycznych, parkach, ogrodach przydomowych, na rabatach sadzona w pojemniki zdobi tarasy i balkony. Sadzona  jako soliter lub w grupach .

K.L.

Gaillardia aristata
9 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: