Gailardia oścista 'Arizona Sun' - Gaillardia aristata 1L

Indeks: Gaillardia aristata

12,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Gailardia oścista

Roślina kwitnąca z rodziny słoneczników, zwana również 'Dzianwą', pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej, gdzie rośnie w lasach sosnowych, w zaroślach, na glebach piaszczystych. Uprawiana w wielu mieszańcowych odmianach wywodzących się od tego gatunku i jednorocznej gailardii nadobnej. Dorastająca w zależności od odmiany około 30-70 cm wysokości. Cechą charakterystyczną gatunku jest długie kwitnienie (od lipca do września) oraz duże (do 8 cm średnicy) kwiaty w kształcie stokrotek, w intensywnych barwach od żółtych, przez pomarańczowe do ciemnoczerwonych. Łodygi sztywne, bezlistne i pokryte włoskami . Liście miękko owłosione, lancetowate, całobrzegie, jasnozielone. Roślina ma pokrój półkulisty (poduszkowaty) i kępiasty.

Gailardia oścista 'Arizona Sun' ( łac. Gaillardia aristata )

Niska odmiana  o obfitym kwitnieniu, osiągająca wraz z kwiatostanami do 30 cm wysokości i 50 cm. szerokości, silnie krzewiąca się o półkulistej kępie, odporna na gorsze warunki uprawy. Kwiaty barwy intensywnie żółto - czerwonej, pojawiają się na roślinie  od czerwca i utrzymują do września. Liście i łodygi jasno zielone, lancetowate, pokryte małymi miękkimi włoskami.

Gailardia 'Arizona Sun' uprawa

Gailardia oścista 'Arizona Sun'  to roślina która bardzo dobrze radzi sobie na suchych i słonecznych stanowiskach. Preferuje glebę piaszczystą, piaszczysto - gliniastą, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotna. Roślina tolerancyjna pod względem pH. Dla utrzymania pięknego kwitnienia wymagane jest nawożenie, można przeprowadzić je dwukrotnie wiosną i latem, tuż przed kwitnieniem.

Odmiana 'Arizona Sun' zastosowanie

Bylina wykorzystywana  w ogrodach naturalistycznych, parkach, ogrodach przydomowych, na rabatach sadzona w pojemniki ozdobi tarasy i balkony. Sadzona  jako soliter lub w grupach .

K.L.

Gaillardia aristata
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
20cm - 30cm
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
maj
sierpień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Żółty
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Suche
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Piaszczysta
Piaszczysto-gliniasta
Przepuszczalna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Kępiasty
Półkulisty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: