Gaura Lindheimera 'Whirling Butterflies'P9

Indeks: Gaura lindheeimeri

10,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Gaura lindheimeri

Nazywana również 'białą' to bylina z rodziny wiesiołkowatych. Pochodzi z terenów Teksasu i Luizjany, gdzie rośnie na suchych terenach trawiastych o charakterze stepu. Uprawiana w innych rejonach świata jako roślina ozdobna. W zależności od odmiany osiąga 50-150 cm. wysokości. Posiada delikatny, ażurowy pokrój. Rozwija liczne, cienkie, wzniesione, rozgałęzione pędy, pokryte niedużymi, zielonymi liśćmi. Na szczytach pędów rozwijają się luźne, wiechowate kwiatostany, złożone z licznych, małych, gwiazdkowych kwiatów z wystającymi pręcikami. Gaura rozpoczyna kwitnienie w czerwcu i kończy po pierwszych przymrozkach  w październiku.

Gaura Lindheimera 'Whirling Butterflies' ( łac. Gaura lindheeimeri )

Odmiana osiągająca wraz z kwiatostanem do 80cm wysokości oraz 60 cm. szerokości. Liście zielone, lancetowate zebrane w luźne kępy. Roślina wytwarza wiotkie, wzniesione, dość wysokie pędy na szczytach których znajdują się kwiatostany. Odmiana 'Whirling Butterflies' kwitnie na biało od lipca do października.  Kwiaty w kłosie otwierają się zwykle po kilka jednocześnie, dlatego  tworzą wrażenie maleńkich, unoszących się nad kępą motylków.

Gaura 'Whirling Butterflies' uprawa

Roślina jest mało wymagająca, natomiast aby długo i obficie zachwycała nas swoim kwitnieniem, musimy zapewnić jej stanowisko ciepłe, słoneczne i przede wszystkim osłonięte od silnego wiatru. Gaura tworzy mocny, długi, palowy system korzeniowy, przez co nie znosi przesadzania. Preferuje gleby żyzne, próchnicze i umiarkowanie wilgotne, natomiast poradzi sobie w gorszych warunkach i okresowych suszach. Często przemarza, dlatego wskazane jest okrycie na zimę, oraz ochrona przed nadmiarem wilgoci.

Odmiana 'Whirling Butterflies' zastosowanie

Gaura to wdzięczna bylina posiadająca wiele zastosowań. Możemy sadzić ją jako soliter lub w grupach, do ogrodów naturalistycznych, przydomowych , na rabatach. Kępy gaury bardzo dobrze wyglądają też w towarzystwie kamieni lub głazów,  jej delikatne kwiatki natomiast ładnie prezentują się nad kępą liści przywrotnika lub żurawki.

K.L.

Gaura lindheeimeri
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 80cm
Domyślna szerokość
do 60cm
Stanowisko
Osłonięte
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Rabaty
Soliter
Mrozoodporność
7 ( od –17,8 °C do –12,2 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: