Hosta 'Night Before Christmas' - Funkia - 2L

Indeks: Hosta

19,00 zł
Brutto

Hosta 'Night Before Christmas' w 2L donicy

Odmiana o dwubarwnych liściach wyróżniających się w ogrodzie kontrastowymi kolorami ciemnej zieleni oraz bieli. Roślina osiąga do 50cm. wysokości i 80 cm szerokości. Kwiaty o przepięknym jasnofioletowym kolorze ładnie komponują się z żurawkami, brunerami oraz kwitnącymi roślinami cieniolubnymi.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Night Before Christmas' ( łac. Hosta )

Wczesna odmiana, wolno rozrastająca się, osiągająca  do 50cm. wysokości i 80 cm szerokości. Ozdobą rośliny są owalne, lekko pofalowane i skręcone liście zebrane w bujne, malownicze kępy. Środek liścia wiosną kremowy w lecie biały, otoczony ciemnozieloną nieregularną obwódką. W okolicy czerwca, lipca z kępy liści wyrastają pionowe pędy, z których ukazują się trąbkowate jasnofioletowe kwiaty.

Funkia 'Night Before Christmas' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Night Before Christmas' Zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Cieniste
Osłonięte
Półcieniste
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Białe
Ciemnozielony
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Roślina okrywowa
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: