Hyzop lekarski - Hyssopus officinalis 3L

Indeks: Hyssopus officinalis

14,00 zł
Brutto

Hyzop lekarski w doniczce P9

Roślina znana pod nazwami takimi jak: Hizop, Izap Lekarski, Józefek czy Józefka, święte ziele. Bylina zimozielona stosowana w medycynie, jako przyprawa oraz ozdoba ogrodów. Osiągająca do 60cm wysokości.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hyzop lekarski ( łac. Hyssopus officinalis)

Roślina pochodząca z krajów śródziemnomorskich, znana pod nazwami takimi jak: Hizop, Izap Lekarski, Józefek czy Józefka. Hyzop lekarski to nie tylko urocza roślina, również ziele wykorzystywane w medycynie naturalnej oraz jako kuchenna przyprawa. Ta wieloletnia, zimozielona bylina osiągająca do 60cm wysokości. Charakteryzuje się wzniesionym pokrojem, wąskimi lancetowatymi, ciemnozielonymi liśćmi oraz fioletowoniebieskimi kwiatami w kształcie kłosa. Kwiatostany pojawiają się na roślinie  w okolicy lipca, sierpnia mają specyficzny dość intensywny zapach.

Hyzop lekarski uprawa

Roślina najlepiej rośnie na glebach ciepłych, piaszczysto-gliniastych, przepuszczalnych i bogatych w wapń. Preferuje stanowisk słoneczne o umiarkowanej wilgotności podłoża. Po przekwitnięciu należy ściąć kwiatostany aby zachować zwarty ,gęsty pokrój, oraz pobudzić roślinę do powtórnego kwitnienia. Taki zabieg wykonujemy natomiast od drugiego roku po posadzeniu rośliny.

Hyzop lekarski zastosowanie

Roślina wykorzystywana w medycynie jako środek wykrztuśny, wykazuje również dobry wpływ na trawienie oraz wydzielanie soków żołądkowych. Pomaga miedzy innymi na zapalenie ucha oraz działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Swoje zastosowanie bylina znajduje również w kuchni jako przyprawa o ostrym, charakterystycznym smaku i korzennym zapachu, stosowana do aromatyzowania win i likierów. W ogrodzie ziele sadzimy na rabacie w grupie lub jako soliter,w ogrodach naturalistycznych, przydomowych, pojemnikach. Piękna barwa kwiatów oraz intensywny zapach przyciągnie motyle oraz inne owady. Roślina miododajna.

K.L.

Hyssopus officinalis
7 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Niebiesko-fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Obojętne
Zasadowe
Pokrój
Kępiasty
Wzniesiony
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Ziołolecznictwo
Mrozoodporność
7 ( od –17,8 °C do –12,2 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: