Ciemiernik biały 'Adwent Star' - Helleborus niger 1L

Indeks: Helleborus niger

17,00 zł
Brutto

Ciemiernik biały 'Adwent Star' - Helleborus niger 1L

Przed rozpoczęciem uprawy ciemiernika białego 'Advent Star' zaleca się zapoznanie z lokalnymi warunkami klimatycznymi i glebowymi, aby dostosować pielęgnację do specyfiki danego regionu.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Ciemiernik biały 'Advent Star' to odmiana ciemiernika białego (Helleborus niger), która jest rośliną zimozieloną należącą do rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae). Poniżej znajdziesz krótki opis tej rośliny:

 • Wzrost: Dorasta zazwyczaj do około 30-40 cm wysokości.
 • Liście: Ciemiernik posiada skórzaste, zielone liście, które utrzymują się na roślinie przez cały rok.
 • Kwiaty: Charakterystyczne kwiaty ciemiernika białego są zwykle białe, z lekkim odcieniem różu lub zielonkawym. Odmiana 'Advent Star' wyróżnia się szczególnie efektownymi, pełnymi kwiatuszkami.

Kwiaty i Owoce:

 • Kwiaty: Kwiaty ciemiernika białego 'Advent Star' są pełne, duże i efektowne. Są to jedne z najwcześniej zakwitających kwiatów wiosennych, często pojawiające się jeszcze przed roztopieniem śniegu.

 • Owoce: Po przekwitnieniu kwiatów, na miejscu kwiatostanów pojawiają się niewielkie torebki nasiennego.

Uprawa:

Oto kilka wskazówek dotyczących uprawy ciemiernika białego 'Advent Star':

 • Stanowisko: Ciemiernik biały 'Advent Star' najlepiej rośnie w miejscach lekko zacienionych, choć toleruje także słoneczne stanowiska. Gleba powinna być przepuszczalna, wilgotna, a jednocześnie dobrze drenująca.

 • Sadzenie: Najlepiej sadzić roślinę na głębokość, na jaką była uprawiana w doniczce. Rośliny sadzi się zazwyczaj jesienią.

 • Podlewanie: W okresie letnim warto regularnie podlewać ciemiernik, zwłaszcza w czasie susz.

 • Ochrona przed mrózem: Roślina ta jest mrozoodporna, jednak w okresach mrozów może korzystać z warstwy ściółki ochronnej.

Zastosowanie:

 1. Roślina ozdobna: Ciemiernik biały 'Advent Star' jest ceniony za wczesne, efektowne kwitnienie, co sprawia, że stanowi piękną ozdobę ogrodów wiosennych.

 2. Sadzenie w grupach: Ze względu na kompaktowy wzrost i efektowne kwiaty, ciemiernik biały 'Advent Star' doskonale sprawdza się sadzony w grupach, tworząc malownicze kompozycje.

 3. Roślina do cienistych miejsc: Jako roślina cienioznośna, doskonale nadaje się do obszarów ogrodu, gdzie rośnie mniejsza ilość światła słonecznego.

 4. Kwiat cięty: Kwiaty ciemiernika białego 'Advent Star' mogą być używane w bukietach ciętych, dodając uroku wiosennym kompozycjom.

 5. Roślina lecznicza: W tradycyjnej medycynie ludowej niektóre gatunki ciemiernika były używane w leczeniu różnych dolegliwości, ale zawsze należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem w celach leczniczych.

Ak.

Helleborus niger
6 Przedmioty

Opis

Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
grudzień
listopad
luty
styczeń
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Półzimozielone
Wilgotność podłoża
Wilgotne
Gleba
Gliniasta
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: