Funkia Tardiana 'Halcyon' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

18,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia Tardiana 'Halcyon' ( łac.Hosta)

Odmiana funkii która została zarejestrowana w 1988 roku przez Eric B. Smith. Funkia Tardiana 'Halcyon' to hybryda odmian tardiflora i sieboldiana 'Elegans', wielokrotnie nagradzana podczas wystaw i konkursów ogrodniczych, jedna z najpopularniejszych funkii o niebieskich liściach. Osiąga wraz z kwiatostanem do 50 cm i 90 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście, mają sercowaty kształt, żebrowaną frakturę i nieco faliste brzegi. Wyginają się i zachodzą na siebie tworząc schludne, symetryczne kopce, barwy niebieskiej z szarym, woskowym nalotem. Końcem lipca do sierpnia z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate fioletowe kwiaty.

Funkia 'Halcyon' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Halcyon' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

Hosta
18 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: