Czosnek niedźwiedzi - Allium ursinum P9

Indeks: Allium ursinum

10,00 zł
Brutto

Czosnek niedźwiedzi - Allium ursinum P9

Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) to dziko rosnąca bylina o intensywnym czosnkowym aromacie, uprawiana głównie ze względu na jadalne liście, które znajdują zastosowanie w kuchni.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum), znany również jako czosnek dziki, to dziko rosnąca bylina z rodziny amarylkowatych. Oto kilka informacji na temat tego gatunku:

Opis:

Czosnek niedźwiedzi to wieloletnia roślina, która wytwarza charakterystyczne, szerokie liście przypominające liście lilii. Cebule i liście tej rośliny mają intensywny czosnkowy aromat.

Wzrost:Roślina ta osiąga zazwyczaj wysokość od 20 do 50 cm. Liście wyrastają z cebuli wiosną i utrzymują się aż do lata.

Uprawa:

  • Stanowisko: Czosnek niedźwiedzi preferuje zacienione, wilgotne miejsca, często rośnie w lasach, na brzegach strumieni i wilgotnych łąkach.
  • Podłoże: Gleba o dużej zawartości próchnicy i dobrze nawodniona.
  • Sadzenie: Rozmnaża się go głównie przez nasiona lub dzielenie kęp. Można sadzić cebule wczesną jesienią lub wiosną.
  • Podlewanie: W razie potrzeby, szczególnie w okresach suszy.
  • Zastosowanie: Liście czosnku niedźwiedziego są jadalne i często są używane jako przyprawa w kuchni, zwłaszcza w sałatkach, zupach i potrawach kulinarnych.

Zastosowanie:

  1. Kulinaria: Liście czosnku niedźwiedziego mają łagodny smak czosnkowy i są stosowane w kuchni do przyrządzania różnych potraw.
  2. Lecznicze: W niektórych tradycjach ludowych przypisuje mu się właściwości zdrowotne, takie jak wsparcie dla układu trawiennego czy właściwości przeciwbakteryjne.

Czosnek niedźwiedzi jest popularny w kuchni i ma również pewne tradycyjne zastosowania lecznicze. Jednak zawsze ważne jest upewnienie się, że zbierasz rośliny dziko rosnące w sposób zrównoważony, a także zrozumienie bezpiecznych metod identyfikacji roślin, aby uniknąć przypadkowego spożycia toksycznych gatunków.

Ak.

Allium ursinum
16 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Fioletowo-różowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Roślina tolerancyjna
Gleba
Piaszczysta
Żyzna
pH podłoża
Zasadowe
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Pojemniki
Rabaty
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: