Jeżówka purpurowa 'Bright Rose' - Echinacea purpurea P9

Indeks: Echinacea purpurea

9,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Fenkuł włoski 'Purpureum' (łac. Foeniculum vulgare)

Roślina o wszechstronnym zastosowaniu, sprawdzi się jako dodatek w kuchni, ale też fantastycznie prezentuję się na rabatach w ogrodzie. Dorasta do 80 cm wysokości a w czasie kwitnienia może osiągać nawet 150 - 200 cm. Łodygi cienkie, sztywne. Liście pierzaste, delikatne, o barwie brązowopurpurowej, o przyjemnym anyżowym zapachu. Kwiatostany pojawiają się w na przełomie lipca i sierpnia. Duże, baldachogrona o żółtawej barwie. Koper włoski jest rośliną miododajną.

Fenkuł włoski 'Purpureum' nie ma szczególnych wymagań uprawowych. Preferuje stanowisko słoneczne. Wymaga gleby bardzo zasobnej, próchnicznej, przewiewnej o odczynie zasadowym. Nie lubi suszy dlatego gleba powinna być stale wilgotna.

Fenkuł włoski jest ceniony za swoje właściwości antyoksydacyjne – między innymi rutyny, kwercetyny i fitoskładników – wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Ponadto fenkuł jest bardzo bogaty w witaminę C. Jedna roślina pokrywa w całości dzienne zapotrzebowanie organizmu na tę witaminę. Koper włoski, jako bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego przyczynia się też do obniżenia poziomu cholesterolu. Ponadto roślina jest bogata w witaminę B1, kwas foliowy i potas, miedź, fosfor, wapń, żelazo, magnez i kwas pantotenowy.

jd

Echinacea purpurea
21 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Żółty
Kolor Liści / Igieł
Czerwone / Purpurowe
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
pH podłoża
Zasadowe
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Ziołolecznictwo

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: