Krwawnica - Lythrum salicaria P9

Indeks: Lythrum salicaria

8,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'So Sweet' ( łac. Hosta)

Odmiana funkii pochodząca z Azji Wschodniej (Japonii i Chin). W Polsce używa się równocześnie nazwy łacińskiej ( hosta) oraz polskiej (funkia). Bylina osiągająca wraz z kwiatostanem do 35 cm. wysokości i 50 cm szerokości. Ozdobą rośliny są szerokie, sercowate, ciemnozielone liście z wąskim, kremowym obrzeżeniem. Funkia 'So Sweet' od sierpnia do października wypuszcza z kępy, pionowe pędy, z których ukazują się kwiaty, białe o lekko fioletowym zabarwieniu, pięknie pachnące.

Funkia 'So Sweet' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste.Znosi jednak też częściowo nasłonecznione miejsca, gdyż jej liście są bardzo twarde i woskowane. Dla uzyskania ciekawych barw warto wybrać stanowisko gdzie w godzinach porannych i późnopopołudniowych docierają promienie słoneczne. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'So Sweet' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Lythrum salicaria

Opis

Domyślna wysokość
30cm - 40cm
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Kremowy
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Roślina okrywowa
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: