Jeżówka purpurowa 'Pow Wow Wild Berry' - Echinacea purpurea P9

Indeks: Echinacea purpurea

9,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Czosnek niedźwiedzi (łac. Allium ursinum)

Gatunek o zasięgu obejmującym rozległe obszary Europy. W Polsce spotykany jest na całym terenie, głównie jednak w Sudetach, Karpatach, na Pogórzu i na przyległych wyżynach, gdzie jest dość pospolity.

Dorasta do 30 cm a podczas kwitnienia osiąga 50 cm. Liście zielone, długoogonkowe, lancetowate zaostrzone na końcach, zaś liście asymilacyjne są odziomkowe, zazwyczaj dwa, po roztarciu wydzielają intensywny zapach. Przypominają z wyglądu liście konwalii majowej lub zimowitu. Kwiatostany osadzone na długim pędzie, białe, gwiazdkowate, drobne, wabiące pszczoły i owady. Kwitnienie rozpoczyna się w kwietniu i trwa do czerwca, jednak najbardziej intensywnie i obficie kwitnie w maju. Warto dodać, że czosnek niedźwiedzi zakwita w 3 roku po posadzeniu, później kwitnienie i owocowanie jest już coroczne.

Czosnek niedźwiedzi wymaga stanowiska półcienistego lub cienistego, najlepiej pod koronami drzew liściastych. Preferuje gleby żyzna, przepuszczalne, próchnicze, stale, lecz umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. W czasie wiosennym wymaga stałego podlewania, po przekwitnięciu roślina stopniowo obumiera i zanika. Co roku na wiosnę warto ziemię wzbogacać kompostem. Czosnek niedźwiedzi zimuje dobrze, o ile gleba nie jest zbyt wilgotna (nadmiernie wilgotna ziemia w okresie zimowym przyczynia się do gnicia cebul).

Właściwości lecznicze czosnku niedźwiedziego są nie ocenione. Ma on mnóstwo zastosowań już od dawnych lat. Tradycyjnie wykorzystywany jest do leczenia szkorbutu, regulacji trawienia, usuwania toksyn z organizmu. Stosowany także przy dolegliwościach układu oddechowego, przeziębieniach i infekcjach. Zewnętrzne wykorzystywany do leczenia przewlekłych chorób skóry i łagodzenia bóli reumatycznych. Przypisuje mu się działanie obniżające ciśnieni krwi, hamujące nowotworzenie, odmładzające.

jd

Echinacea purpurea
15 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
czerwiec
kwiecień
maj
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Owoce do spożycia na surowo
Pojemniki
Ziołolecznictwo

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: