Przegorzan banatyński 'Blue Globe' - Echinops bannaticus P9

Indeks: Echinops bannaticus

9,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Czyściec lekarski (łac. Stachys officynalis)

Wieloletnia bylina o ozdobnych kwiatach i właściwościach leczniczych. Dorasta do 70 cm wysokości. Liście zielone, jajowate, karbowane, delikatnie pokryte kutnerem. Największą ozdobą rośliny są kwiaty, które możemy podziwiać od czerwca do sierpnia. Są one ciemnoróżowe, zebrane w 3 cm kłosy. 

Czyściec lekarski najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie na stanowisku lekko ocienionym. Jest tolerancyjny co do gleby, dla dobrego wzrostu potrzebuje przede wszystkim podłoża przepuszczalnego, żyznego i lekko wilgotnego.

Surowcem zielarskim jest ziele, liście i kłącze. Czyściec lekarski działa przeciwskurczowo i przeciwbiegunkowo, ma więc zastosowanie w terapii nieżytów żołądka i jelit, wzdęć czy lekkich biegunek. Jest składnikiem mieszanek ziołowych, które łagodzą zgagę. Ze względu na swój skład, działa przeciwzapalnie i ściągająco, może być pomocny we wspomaganiu leczenia reumatyzmu lub stanów zapalnych mięśni i stawów. Działa przeciwbakteryjnie, poprawia proces gojenia czyraków, wrzodów, żylaków. Ma zastosowanie w kuchni staropolskiej, jako przyprawa ziołowa do potraw. Liście bukwicy używane bywają jako namiastka herbaty.

jd

Echinops bannaticus

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Ciemnoróżowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Półzimozielone
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Rabaty
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: