Powojnik 'Błękitny Anioł'- Clematis 4L

Indeks: Clematis

39,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Royal Standard' ( łac. Hosta )

Roślina pochodzi ze wschodniej Azji, głównie z Japonii. Duża funkia osiągająca do 90 cm. wysokości i  około 130 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście duże, jasnozielone, sercowate o lekko błyszczącej powierzchni z wyraźnie zaznaczonym unerwieniem, zebrane są w bujne, zwarte, malownicze kępy. Od lipca do sierpnia z kępy liści wyrastają pionowe pędy, z których ukazują się lejkowate białe, pachnące  kwiaty.

Funkia 'Royal Standard' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Royal Standard' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L

Clematis

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: