Funkia 'Fragrant Bouquet' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Fragrant Bouquet' (łac. Hosta)

Roślina wyróżniona AGM (Award of Garden Merit) – nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

Jedna z najpopularniejszych roślin ozdobnych do cienia. Wyróżnia się jasnozielonymi liśćmi z żółtym obrzeżeniem. Dorasta do około 60 cm wysokości i 100 cm szerokości, tworząc rozłożyste kępy. Liście jasnozielone z żółtym, cienkim obrzeżeniem, średniej wielkości, sercowate. Łodygi wyrastają pionowo, a poziomo ułożone liście, pięknie przewieszają się pod wpływem własnego ciężaru. Na przełomie lipca i sierpnia bylinę zdobią dodatkowo urocze, dzwoneczkowate, jasnofioletowe kwiaty umieszczone na szczytach wzniesionych pędów. Dodatkowo kwiaty intensywnie pachną.

Funkia 'Fragrant Bouquet' preferuje stanowisko półcieniste i cieniste, poradzi sobie również na stanowisku słonecznym, ale musimy zapewnić jej odpowiednią ilość wody. Najlepiej, jeśli gleba zawiera dużo próchnicy, jest zwięzła i stale wilgotna. Na miejscach jałowych i suchych roślina rośnie słabo. Należy unikać przenawożenia azotem, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość liści. Roślina wymaga podlewania w czasie suszy. Dobrze jest ściółkować podłoże wokół byliny korą.

jd

Hosta
8 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
50cm - 100cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Próchniczna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Rabaty
Roślina okrywowa
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: