Macierzanka cytrynowa 'Silver King' - Thymus citriodorus - P9

Indeks: Thymus

7,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia rozdęta ( łac. Hosta ventricosa )

Bylina pochodząca z Chin i Korei Północnej. Do Europy sprowadzona w 1790 roku. Roślina osiągająca wraz z kwiatostanem do 60 cm, sama kępa mierzy około 40-50cm wysokości i  80cm szerokości. Ozdobą rośliny są  pofałdowane na brzegach i lekko błyszczące, wydłużone, ciemnozielone liście z jaśniejszym żyłkowaniem. Liście zebrane w luźne rozłożyste kępy. W lipcu wyrastają pionowe pędy, z których ukazują się trąbkowate ciemnofioletowe kwiaty.

Funkia rozdęta uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Funkia rozdęta zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Thymus
9 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Roślina okrywowa
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: