Goździk siny 'La Bour Bille' - Dianthus gratianopolitanus 3L

Indeks: Dianthus gratianopolitanus

13,00 zł
Brutto

Goździk siny 'La Bour Bille' - Dianthus gratianopolitanus 3L

Goździk siny 'La Bour Bille' to nie tylko ozdobna roślina, ale także łatwa w pielęgnacji, co czyni ją doskonałym wyborem dla ogrodników o różnym doświadczeniu.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Goździk siny 'La Bour Bille', to jedna z urokliwych odmian goździka siny (Dianthus gratianopolitanus) o subtelnym urozmaiceniu kolorystycznym. Charakteryzuje się niskim wzrostem, zwartym pokrojem i intensywnie niebieskimi kwiatami, które przyciągają wzrok swoim urokiem.

Kwiaty:

Kwiaty goździka sinego 'La Bour Bille' są pojedyncze, pięciopłatkowe, o intensywnym niebieskim kolorze. Pojawiają się latem i wczesną jesienią, dodając ogrodowi delikatny aromat.

Liście:

Liście są wąskie, szarozielone, tworzące gęstą, kompaktową rozetę u podstawy rośliny.

Uprawa:

Goździk siny 'La Bour Bille' to roślina, która łatwo rośnie i pięknie prezentuje się w ogrodzie. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące jej uprawy:

  1. Stanowisko: Preferuje słoneczne lub lekko zacienione miejsce. Zapewniając mu dobrze oświetlone stanowisko, roślina obficie kwitnie.

  2. Gleba: Goździk siny 'La Bour Bille' wymaga dobrze przepuszczalnej gleby o umiarkowanej wilgotności. Jest odporny na suszę, ale regularne podlewanie w okresach suszy jest zalecane.

  3. Przycinanie: Po przekwitnieniu usuwaj przekwitłe kwiatostany, co stymuluje nowe kwitnienie i utrzymuje estetyczny wygląd rośliny.

  4. Zimotrwałość: Jest odporny na mrozy, co czyni go idealnym do ogrodów w klimacie umiarkowanym.

Zastosowanie:

Goździk siny 'La Bour Bille' ma szerokie zastosowanie w aranżacji ogrodu, dodając mu niebieskiego uroku. Kilka możliwości wykorzystania to:

  1. Skwery kwiatowe: Doskonale sprawdza się w skwerach kwiatowych, szczególnie w towarzystwie innych roślin o podobnych wymaganiach.

  2. Kamienie ozdobne: Idealny do obsadzania kamienistych obszarów ogrodu, gdzie jego niski wzrost i intensywny kolor tworzą efektowny kontrast.

  3. Pojemniki i donice: Goździk siny 'La Bour Bille' sprawdza się również w pojemnikach na balkonie czy tarasie, dodając uroku miejskim ogrodom.

  4. Ogrody skalne: Jako roślina niska i kompaktowa, idealnie komponuje się w ogrodach skalnych, nadając im naturalny charakter.

 K.L.

Dianthus gratianopolitanus

Opis

Domyślna wysokość
30cm - 40cm
Domyślna szerokość
do 40cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Niebiesko-fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Przepuszczalna
pH podłoża
Obojętne
Zasadowe
Pokrój
Nieregularny
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: