Piwonia Bartzella - Paeonia Ltoh 4L

Indeks: Paeonia

89,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'White Feather' (łac. Hosta)

Bylina dziko rosnąca w krajach wschodniej Azji, głównie w Japonii. Osiąga wraz z kwiatostanem do 70 cm, sama kępa mierzy około 50cm wysokości i  15-20 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście o finezyjnie wygiętych blaszkach tworzących coś w rodzaju  lejka, barwy początkowo białej z czasem zazieleniają się i uzyskują jasno zieloną barwę z kremowymi żyłkami. W lipcu z kępy liści wyrastają pionowe pędy , z których ukazują się trąbkowate fioletowe kwiaty.

Funkia  'White Feather' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana  'White Feather'  Zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do donic i pojemników, na rabatach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Paeonia

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Domyślna szerokość
10cm - 20cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Białe
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: