Kokoryczka niska - Polygonatum humile 3L

Indeks: Polygonatum humile

15,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Torchlight'  ( łac. Hosta )

Odmiana funkii odkryta przez Bill'a i Eleanor Lachman, 1990 r.z niesamowicie zabarwionymi liśćmi i nakrapianymi na czerwono ogonkami liściowymi. Roślina osiąga wraz z kwiatostanem do 40 cm. wysokości i 60-80 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście,  sercowate, błyszczące, ciemnozielone z bardzo nieregularnym, jasnym, pofalowanym marginesem w kolorze białym. Funkia 'Torchlight' bardzo zwodzi nas kolorami swoich liści czasami trafi się w zwartej kępie liść pół na pół biały i zielony. W lipcu z kępy liści wyrastają długie, pionowe pędy , z których ukazują się dzwoneczkowate kwiaty, w jasnofioletowej barwie.

Funkia 'Torchlight' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Torchlight' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Polygonatum humile

Opis

Domyślna wysokość
30cm - 40cm
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
Kolor kwiatostanów
Jasnofioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Kremowy
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Przepuszczalna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Roślina okrywowa
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: