Powojnik 'Danuta'- Clematis 4L

Indeks: Clematis

35,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Gaura lindheimeri

Nazywana również 'białą' to bylina z rodziny wiesiołkowatych. Pochodzi z terenów Teksasu i Luizjany, gdzie rośnie na suchych terenach trawiastych o charakterze stepu. Uprawiana w innych rejonach świata jako roślina ozdobna. W zależności od odmiany osiąga 50-150 cm. wysokości. Posiada delikatny, ażurowy pokrój. Rozwija liczne, cienkie, wzniesione, rozgałęzione pędy, pokryte niedużymi, zielonymi liśćmi. Na szczytach pędów rozwijają się luźne, wiechowate kwiatostany, złożone z licznych, małych, gwiazdkowych kwiatów z wystającymi pręcikami. Gaura rozpoczyna kwitnienie w czerwcu i kończy po pierwszych przymrozkach  w październiku.

Gaura lindheimeri 'Pink Dwarf' (łac. Gaura lindheimeri)

Odmiana karłowa, osiągająca wraz z kwiatostanem do 50cm wysokości oraz podobnej szerokości. Liście zielone, lancetowate zebrane w luźne kępy. Roślina wytwarza wiotkie, wzniesione, dość wysokie pędy na szczytach których znajdują się kwiatostany. Kwiaty w pąkach ciemnopurpurowe po rozwinięciu różowe. Odmiana 'Pink Dwarf' kwitnie od maja do lipca.  Kwiaty w kłosie otwierają się zwykle po kilka jednocześnie, dlatego  tworzą wrażenie maleńkich, unoszących się nad kępą motylków.

Gaura 'Pink Dwarf' uprawa

Roślina jest mało wymagająca, natomiast aby długo i obficie zachwycała nas swoim kwitnieniem, musimy zapewnić jej stanowisko ciepłe, słoneczne i przede wszystkim osłonięte od silnego wiatru. Gaura tworzy mocny, długi, palowy system korzeniowy, przez co nie znosi przesadzania. Preferuje gleby żyzne, próchnicze i umiarkowanie wilgotne, natomiast poradzi sobie w gorszych warunkach i okresowych suszach. Często przemarza, dlatego wskazane jest okrycie na zimę, oraz ochrona przed nadmiarem wilgoci.

Odmiana 'Pink Dwarf' zastosowanie

Gaura to wdzięczna bylina posiadająca wiele zastosowań. Możemy sadzić ją jako soliter lub w grupach, do ogrodów naturalistycznych, przydomowych , na rabatach do pojemników zdobiąc nasze balkony czy też tarasy. Kępy gaury bardzo dobrze wyglądają też w towarzystwie kamieni lub głazów,  jej delikatne kwiatki natomiast ładnie prezentują się nad kępą liści przywrotnika lub żurawki.

K.L.

Clematis

Opis

Domyślna wysokość
40cm - 50cm
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Osłonięte
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
maj
Kolor kwiatostanów
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
7 ( od –17,8 °C do –12,2 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: