Funkia 'Samurai' - Hosta 2L

Indeks: Hosta

29,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Funkia 'Samurai' ( łac. Hosta)

Roślina podobna jest do odmiany 'Frances Williams' należy do efektownych i imponujących odmian host. Roślina pochodzi ze wschodniej Azji, głównie z Japonii. Osiąga do 60 cm. wysokości i  100-120 cm szerokości. Ozdobą rośliny są liście lekko falowane, owalne niebiesko-zielone z nieregularnym, kremowożółtym obrzeżem. Z wierzchu liść jest błyszczący za sprawą woskowego nalotu, pod spodem matowy, zebrane są w bujne, malownicze kępy. Od lipca do sierpnia z kępy liści wyrastają wysokie, pionowe pędy , z których ukazują się lejkowate białe kwiaty.

Funkia 'Samurai' uprawa

Odmiana preferuje stanowisko cieniste, pól cieniste. Jeżeli nawozimy funkie,  musimy uważać aby nie przesadzić  z ilością  azotu, gdyż może dojść do odbarwienia i wiotkość jej pięknych liści. Przy podlewaniu hosty z węża ogrodowego powinno się lać wodę bezpośrednio omijając ulistnienie , ponieważ krople wody na liściach hosty działają jak lupa, po dostaniu się promieni słonecznych może dojść do przypalenia rośliny. Trzeba również pamiętać o podlewaniu w okresie suszy oraz na zimę ściółkowaniu np. korą. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stojąca woda  sprzyjają gniciu korzeni rośliny, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych.

Odmiana 'Samurai' zastosowanie

Roślina wykorzystywana w ogrodach naturalistycznych, parkach, do ogrodów nowoczesnych, japońskich. Znakomicie sprawdzi się do zagospodarowania ogrodów w ich newralgicznych zacienionych miejscach. 

K.L.

Hosta
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
do 1,2m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zielone
Żółte / Złociste
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Parki
Soliter
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: